Obserwuj w Google News

"Wzgórze psów": nowy polski serial Netflix będzie kolejną adaptacją powieści Żulczyka. Kiedy premiera?

2 min. czytania
06.07.2023 15:03
Zareaguj Reakcja

Netflix ogłosił, że kolejnym polskim serialem platformy będzie "Wzgórze psów" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Kiedy premiera, kto wystąpi w produkcji?

Jakub Żulczyk
fot. KAROLINA MISZTAL/Polska Press/East News

Na Netflix trafi wkrótce kolejny polski serial. Adaptacji doczeka się rozchwytywana wśród rodzimych scenarzystów twórczość Jakuba Żulczyka. Mowa o powieści "Wzgórze psów".

"Wzgórze psów" na Netflix: nowy polski serial na podstawie książki Żulczyka

O tym, że Żulczyk i tworzone przez niego historie zwojowały polskie seriale, nie trzeba chyba wspominać. W ciągu ostatnich kilku lat adaptacji doczekało się "Ślepnąc od świateł" od HBO, a sam autor stworzył scenariusze do hitu Canal+ "Belfer" i ostatnio "Warszawianka" z Borysem Szycem od SkyShowtime.

Redakcja poleca

Teraz współpracę z Żulczykiem nawiązała platforma Netflix. Niebawem do bazy serwisu trafi serial "Wzgórze psów", bazujący na powieści o tym samym tytule. Reżyserem produkcji został Piotr Domalewski, który odpowiada również za scenariusz, napisany wspólnie z Żulczykiem. Netflix udostępnił zdjęcie, zapowiadające pracę nad "Wzgórzem psów".

fot. Wzgórze psów - Netflix/materiały prasowe
fot. fot. Wzgórze psów - Netflix/materiały prasowe

Domalewski jest znany z takich produkcji, jak "Cicha noc", "Jak najdalej stąd", "Hiacynt" czy "Sexify". Reżyser skomentował powstający serial.

Kiedy przeczytałem "Wzgórze psów" pomyślałem, że znam tych ludzi i ten świat. Kiedy spotkałam Kubę, zrozumiałem, że teraz opowiemy wszystkim o tym, gdzie się wychowaliśmy. Praca nad scenariuszem to była wielka przygoda i bardzo się cieszę, że ten serial powstanie, bo wszyscy znamy takie miejsca jak Zybork.

Żulczyk również wypowiedział się na temat powstawania kolejnego serialu bazującego na jego twórczości.

"Wzgórze Psów" to książka o świecie, z którego podchodzę. O lękach i nadziejach, z którymi sam mierzyłem się przez wiele lat. Od kilku lat czytelnicy dopytują się o jej ekranizację. Fakt, że w końcu ją dostaną, czyni mnie zwyczajnie szczęśliwym.

Powieść to mroczny thriller, którego akcja rozgrywa się w zamkniętej społeczności małego miasteczka. Pod płaszczykiem gatunkowej historii pisarz ukazuje prawdę o otaczającej nas rzeczywistości i zadaje pytania o pamięć o krzywdzie i moralność podczas wymierzania kary za zło.

"Wzgórze psów": kiedy premiera na Netflix?

Na razie nie zdradzono, kiedy adaptacja powieści Jakuba Żulczyka trafi na Netflix. Zakończono prace nad scenariuszem, więc prawdopodobnie na efekt współpracy pisarza i Domalewskiego poczekamy kilkanaście miesięcy. Nie zdradzono też obsady serialu. Oczekiwania na "Wzgórze psów" może umilić inny serial Netflix oparty na twórczości Żulczyka. Mowa o "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. Produkcja ma trafić do serwisu w 3. kwartale 2023 roku, a więc niebawem.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Netflix