Obserwuj w Google News

Wraca wielki hit HBO. Będzie trzeci sezon „Białego lotosu"

2 min. czytania
16.11.2023 11:58
Zareaguj Reakcja

Prace nad 3. sezonem „Białego lotosu” właśnie się rozpoczęły. Twórca serialu, Mike White, w dniu zakończenia strajku scenarzystów, rozpoczął casting do nowych odcinków hitu HBO. Tym razem ekipa przeniesie się do Tajlandii. Zdjęcia mają ruszyć na początku lutego przyszłego roku.

"Biały lotos"
fot. Materiały prasowe, HBO

„Biały lotos” to serialowa antologia, realizowana przez platformę HBO. Każdy sezon opowiada historię innych bohaterów. Wyjątkiem była postać, w którą wcieliła się Jennifer Coolidge. Grana przez nią Tanya pojawiła się zarówno w pierwszym, jak i drugim sezonie produkcji

„Biały lotos” stał się hitem HBO

Opowieść twórców produkcji HBO skupia się na ludziach, którzy spędzają wakacje w pięciogwiazdkowych, luksusowych hotelach w różnych częściach świata. W pierwszej odsłonie bohaterowie odpoczywali na Hawajach, w drugiej natomiast zawitali do Europy, a konkretnie do malowniczej Sycylii.

Serial platformy HBO nieoczekiwanie stał się wielkim hitem. Produkcja przypadła do gustu nie tylko widzom, ale i krytykom. „Biały lotos” może poszczycić się dziesięcioma statuetkami Emmy oraz dwoma Złotymi Globami. Oba sezony serialowego hitu zostały także umieszczone na liście 10. najlepszych seriali roku, tworzonej przez Amerykański Instytut Filmowy.

Oglądaj

„Biały lotos” powróci z 3. Sezonem

Po tym, gdy okazało się, że ostatni odcinek 2. sezonu oglądało aż 4 miliony widzów, stało się jasne, że platforma zamówi kolejną transzę odcinków. Choć pierwsze informacje na temat nowej odsłony pojawiały się już kilka miesięcy temu, dopiero teraz producenci zaczęli kompletować obsadę. Wraz z zakończeniem strajku scenarzystów, reżyser produkcji ogłosił start castingów dla trzynastu postaci. Poszukiwani są aktorzy w wieku od 18 do 18 lat. Po raz kolejny na ekranie zobaczymy wielopokoleniową obsadę artystów, którzy wcielą się m.in. w dyrektora firmy, patriarchę rodu, czy jogina.

Redakcja poleca

Wiadomo też, że prace na planie nowego sezonu rozpoczną się w lutym w Tajlandii. Mike White zapowiada, że trzecia odsłona będzie dotyczyła „śmierci we wschodniej religii i duchowości”, a do luksusowego hotelu powróci jedna z bohaterek pierwszego sezonu. Widzów z pewnością ucieszy fakt, że obsadę zasiliła Natasha Rothwell grająca w pierwszym sezonie szefową spa na Hawajach.

Premiera nowych odcinków planowana jest na 2025 rok. - Nie wiem, co ludzie pomyślą, ale jestem bardzo podekscytowany, więc przynajmniej dla mojego własnego barometru emocji to dobra rzecz – mówił w jednym z wywiadów White, zapowiadając powrót do świata pięknych i bogatych.

Źródło: Radio ZET/Wirtualne Media

Nie przegap
Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl