Obserwuj w Google News

Wincenty Grabarczyk nie żyje. Rodzina aktora z "Klanu" ma prośbę związaną z pogrzebem

1 min. czytania
16.05.2023 17:45
Zareaguj Reakcja

Zmarł Wincenty Grabarczyk - aktor znany z serialu "Klan". Rodzina artysty ogłosiła prośbę skierowaną do uczestników pogrzebu.

Wincenty Grabarczyk
fot. Jerzy STALEGA/East News

Trwają przygotowania do pogrzebu Wincentego Grabarczyka - aktora, który grał między innymi w serialu "Klan". Rodzina ma prośbę do żałobników.

Wincenty Grabarczyk nie żyje: szczegóły pogrzebu aktora z "Klanu"

Jak podaje Plejada, pogrzeb artysty odbędzie się 17 maja 2023 roku o godzinie 14:00 w domu pogrzebowym w Katowicach-Janowie. Grabarczyk spocznie na cmentarzu w Legionowie. Rodzina prosi osoby biorące udział w uroczystości, by przyszły bez kwiatów i wiązanek.

Aktor zmarł w nocy z 12 na 13 maja 2023 roku. Miał 91 lat. Informację o śmierci Grabarczyka przekazali koledzy z Teatru Kwadrat. Zasłynął rolą Jeremiasza w serialu "Klan".

Redakcja poleca

Wincenty Grabarczyk: najważniejsze osiągnięcia

Wincenty Grabarczyk był aktywny zawodowo od lat 50. XX wieku. Grał nie tylko na deskach polskich teatrów, ale pojawiał się również przed kamerami w kinie i telewizji. Występował w takich produkcjach, jak "Zaczarowany rower", "Jest mi lekko", "Odlot", "Blisko, coraz bliżej", "Niech żyje miłość", "Angelus", "Lokatorzy" czy "Niania". Rola w "Klanie" była ostatnią kreacją aktora. Wystąpił w 56 odcinkach produkcji TVP.

RadioZET.pl/Plejada