Obserwuj w Google News

TVP przekazała oficjalne wieści. Wiadomo, co dalej z hitowym serialem stacji

2 min. czytania
10.07.2024 16:51

Fani serialu „Komisarz Alex” mogą zacierać ręce. Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła bowiem, że jeszcze w lipcu na ekrany trafią dwa premierowe odcinki produkcji z psim detektywem w roli głównej. Alex nie robi sobie przerwy wakacyjnej i niebawem znów będzie pomagał w tropieniu przestępców.

Kadr z serialu "Komisarz Alex"
fot. Materiały prasowe, TVP

„Komisarz Alex”. Premierowe odcinki serialu w lipcowej ramówce TVP

„Komisarz Alex” to polski serial kryminalny, nadawany od 3 marca 2012 roku w telewizyjnej Jedynce. Produkcja opowiada o śledztwach prowadzonych przez członków wydziału zabójstw łódzkiej policji. Śledczym w rozwikłaniu spraw za każdym razem pomaga niezawodny pies Alex. Serial oparty jest na austriacko-włoskim oryginale i podobnie jak pierwowzór od lat cieszy się sporą popularnością wśród widzów.

Wszystkich fanów przygód psiego detektywa i policjantów z łódzkiej komendy z pewnością ucieszy fakt, że premierowe odcinki serialu zostaną wyemitowane jeszcze w lipcu. Wiadomość tę potwierdziło biuro prasowe TVP. „W lipcu zostaną wyemitowane dwa premierowe odcinki „Komisarza Alexa” (s. XXI - 13 lipca, odc. 9; 20 lipca, odc. 10), a o szczegółach emisji kolejnych premierowych odcinków serialu poinformujemy w najbliższym czasie” – napisano w odpowiedzi na pytanie RMF FM.

Redakcja poleca

Obsadowe zmiany w „Komisarzu Aleksie”

Choć serial od lat przyciąga przed ekrany spore grono odbiorów, widzowie nieustannie muszą przyzwyczajać się do obsadowych zmian. W serialu co jakiś czas zmienia się bowiem odtwórca roli opiekuna Aleksa. Dotychczas w komisarzy prowadzących śledztwa wcielali się: Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki, Krystian Wieczorek, Wojciech Czerwiński i Jacek Knap. Ostatni z wymienionych niedawno zakończył pracę na planie produkcji. Do obsady dołączył natomiast Marcin Rogacewicz. Aktor, znany m.in. z „Na dobre i na złe” i „Przyjaciółek”, wciela się w komisarza Pawła Kozerę z Wydziału Narkotykowego.

Odejście Andrzeja Sochonia, w którego wcielał się Knap to jednak niejedyna zmiana, jaka zaszła w ostatnim czasie w hicie TVP. Z pracą w produkcji pożegnała się także Beata Fido, która od 2016 roku wcielała się w komisarz Martę Grabską.

Źródło: Radio ZET/RMF FM

Nie przegap