Obserwuj w Google News

Teresa Lipowska odejdzie z „M jak miłość”? Tak skomentowała wątek Barbary Mostowiak

2 min. czytania
24.09.2023 17:17
Zareaguj Reakcja

Teresa Lipowska od lat wciela się w jedną z najważniejszych postaci w „M jak miłość”. Serial, który TVP produkuje od ponad dwudziestu lat, sprawił, że wiele osób utożsamia ją z graną przez nią Barbarą Mostowiak. Dziś jednak jej wątek zszedł na boczny tor. Czy w związku z tym aktorka zamierza przejść na emeryturę?

Teresa Lipowska odejdzie z „M jak miłość”? Tak skomentowała wątek Barbary Mostowiak
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Teresa Lipowska ma na swoim koncie ponad 80 kreacji aktorskich. Grała między innymi w serialach „Blisko, coraz bliżej” i „Pan na Żuławach”. Dziś znana jest jednak przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w popularnej telenoweli TVP „M jak miłość”.

Redakcja poleca

Z serialem Telewizji Polskiej związana jest od samego początku. Już ponad dwie dekady wciela się w uwielbianą przez widzów seniorkę rodu Mostowiaków. W tym czasie jej bohaterka przeżyła wiele życiowych zawirowań i tragedii, które nią wstrząsnęły. Dziś nie ma przy niej męża Lucjana, w którego wcielał się Witold Pyrkosz, a jej dzieci ułożyły sobie życie z dala od domu. W związku z tym jej wątek zszedł na boczny tor.

Teresa Lipowska komentuje wątek Barbary Mostowiak

Zdaniem Lipowskiej czas wcale nie wpłynął niekorzystnie na fabułę „M jak miłość”. Scenarzystom wciąż udaje się wymyślać ciekawe historie i wplatać do fabuły interesujące wątki. Niestety ona sama od pewnego czasu nie może na to liczyć. Ze względu na jej wiek grana przez nią postać przestała być centralnym punktem serialu.

– Uważam, że ten serial wciąż ma ciekawe różne wątki. Mój już nie jest ciekawy. Po 23 latach nie bardzo można go uatrakcyjnić, zwłaszcza że Barbara Mostowiak to starsza pani. Przedtem miała rodzinę, dla której dużo robiła, martwiła się niepowodzeniami syna. Obecnie już tylko "jest" – powiedziała w wywiadzie z Plejadą.

Nie oznacza to jednak, że praca nie przynosi Lipowskiej satysfakcji. Gra w serialu to dla niej nie tylko obowiązek zawodowy, ale także szansa na spotkanie z ludźmi.

– Plan serialu to taki mój drugi dom, mam tu osoby, z którymi mogę sobie pogadać, pochwalić się kupnem sukienki czy pożalić na szewca, że źle podzelował mi buty. No i samo granie pozwala mi utrzymać formę – wyznała w Plejadzie.

Redakcja poleca

Teresa Lipowska odejdzie z „M jak miłość”?

Teresa Lipowska ani myśli o przejściu na emeryturę. Rozmawiając z „Plejadą”, wyznała, że zamierza pracować, dopóki ma na to siły. Aktualnie dobrze radzi sobie nie tylko na planie, ale także w innych dziedzinach życia.

– Będę pracować, póki będę mogła. Nigdy w życiu nie byłam osobą ubiegającą się, proszącą o rolę. Póki będą mnie chcieli, będę pracować. Poza tym mam rodzinę, jestem siostrą, mamą, babcią, ciocią. Od 17 lat, od śmierci męża, mieszkam sama – wyznała.

Wygląda więc na to, że fani „Emki” mogą spać spokojnie. Serialowa Barbara Mostowiak jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i ani myśli znikać z ekranów.

Nie przegap
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News