Polskie miasto w amerykańskim serialu. Nie uwierzysz co "zagrał" znany budynek [WIDEO]
W serialu "Sam i Cat" pojawił się nieistniejący już budynek z centrum Warszawy. Twórcy postanowili wykorzystać go, by udawał amerykańską budowlę.

Ciekawostka dla miłośników wyłapywania polskich akcentów w zagranicznych produkcjach. W jednym z amerykańskich seriali wystąpił słynny budynek ze stolicy Polski.
"Sam i Cat": Warszawa w amerykańskim serialu
Czy znacie to uczucie, kiedy oglądacie sobie amerykańską produkcję i nagle słychać rodzimy język, albo widać znajome otoczenie, po czym wołacie członków rodziny przed telewizor i cieszycie się, że gdzieś tam tysiące kilometrów od Waszego domu, istnieją ludzie, którzy wiedzą o istnieniu Waszego kraju?
Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi pozytywnie, to zapewne ten artykuł wywoła podobne emocje. Na instagramowym koncie Polskie Motywy Filmowe, którego twórcy zajmują się zbieraniem polskich smaczków z zagranicznych filmów i seriali, pojawił się niedawno poniższy post.
Zamieszczono również fragment odcinka z serialu "Sam i Cat", w którym gościnnie zagrała popularna "Emilia" - nieistniejący już dom meblowy w centrum Warszawy. Fragmentu materiału wideo ukazującego polski budynek wykorzystano jedynie do przebitek. "Emilia" nie była więc w żaden sposób związana z fabułą ostatniego odcinka komediowego serialu młodzieżowego z 2013 roku z Arianą Grande w roli głównej.
Polski budynek "wystąpił" jako siedziba instytucji zajmującej się komunikacją zbiorową w mieście Phoenix w Arizonie. Napis znajdujący się na dachu został wklejony na etapie postprodukcji. Nie wiadomo skąd Warszawa wzięła się w "Sam i Cat" oraz dlaczego twórcy nie wykorzystali jakiejś amerykańskiej budowli. Zdaniem twórców Polskich Motywów Filmowych za sytuację ma odpowiadać jeden z producentów serialu o swojsko brzmiącym nazwisku Nowak. Serial można oglądać na platformie Netflix.
"Emilia": historia warszawskiego budynku
Każdy, kto mieszka w Warszawie, zapewne kojarzy kultową "Emilię". Warszawski dom meblowy powstał w latach 1966-69. Bryłę budowli zaprojektowali Marian Kuźniar i Czesław Wegner. "Emilia" była uznawana za jeden z najwybitniejszych przykładów modernizmu w Polsce. Oficjalne otwarcie budynku nastąpiło w styczniu 1970 roku.
Przez lata była to największa placówka sprzedająca meble w Polsce - powierzchnia sprzedażowa miała aż 3600 metrów kwadratowych. W 2008 roku zmieniono funkcję "Emilii". Stała się bowiem tymczasową siedzibą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Ten stan rzeczy utrzymał się przez 8 kolejnych lat. W 2016 roku władze miasta postanowiły rozebrać budynek, mimo że w tym samym roku uznano go za zabytek. Obecnie "Emilii" już nie ma. Włodarze stolicy obiecali, że pawilon ma powrócić do Warszawy. Stanie nieopodal parku Świętokrzyskiego. Koszty operacji mają pokryć deweloper, który wykupił dawne miejsce, gdzie stała "Emilia" i miasto.
- "Obserwator": czy historia z serialu Netflix wydarzyła się w Polsce?
- Zawierucha zna gwiazdę "Barbie". Pochwalił się, co zapisała mu na ręce
- Polski serial z Karolakiem podbija Netflix. Kiedyś był hitem TVP
Najgłupsze wątki w polskich serialach. Zakonnice prostytutki, super pies i przypadkowa ciąża [GALERIA]
