Obserwuj w Google News

Quiz. Z którego serialu z PRL-u pochodzą te cytaty? Połowa punktów to powód do dumy

2 min. czytania
22.06.2024 15:54

Kultowe polskie seriale z czasów PRL-u zakorzeniły się w naszej świadomości dzięki niezapomnianym cytatom. Czy rozwiążesz nasz quiz o dopasujesz wypowiedź do serialu?

Janosik, Dom, Wojna domowa - kadry z seriali PRL
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. TVP/materiały prasowe

W czasach  PRL, polska telewizja stworzyła wiele seriali, które na stałe zapisały się w historii kultury i w pamięci widzów. Te produkcje nie tylko dostarczały rozrywki, ale także często poruszały ważne społeczne tematy. Są obecne do dziś, na przykład w formie niezapomnianych cytatów. Rozwiążesz nasz quiz?

Quiz: Z którego serialu z PRL-u pochodzą te cytaty? Połowa punktów to powód do dumy

1/15 Z jakiego serialu pochodzi ten cytat: "Widzisz, z babom to je tak"?

Seriale takie jak "Janosik", "Czterej pancerni i pies", "Dom", "Alternatywy 4", czy "Wojna domowa" mimo upływu lat, wciąż cieszą się ogromną popularnością i są często powtarzane w polskiej telewizji. Stanowią one ważny element dziedzictwa kulturowego PRL i ceni się je za oryginalność, humor odzwierciedlenie ówczesnych realiów, a także genialne teksty bohaterów.

Quiz. Z którego serialu z PRL-u pochodzą te cytaty? Zdobądź 100% poprawnych odpowiedzi

Chociaż wiele osób nie wspomina okresu PRL-u zbyt dobrze, nie można zapominać, że w tym czasie były też pozytywne zjawiska - jak na przykład niezwykle wysoko rozwinięta kultura. Oferta ówczesnej telewizji biła na głowę programy i seriale, emitowane obecnie. Nawet produkcje czysto rozrywkowe, w tym komedie, operowały żartami, które wymagały od odbiorcy myślenia. Często wynikało to z chęci obejścia w sprytny sposób cenzury. Z tego powodu tak ważne były kwestie dialogowe, które wypowiadali bohaterowie.

Cytaty z bohaterów kultowych polskich seriali z czasów PRL, są chętnie przytaczane do dziś. Jeśli uważasz, że potrafisz rozpoznać polski serial po cytacie, zapraszamy do udziału w naszym quizie. Wątpimy jednak, że zdobędziesz 50% poprawnych odpowiedzi.

Redakcja poleca

Źródło: Radio ZET

Nie przegap