Obserwuj w Google News

"Przyjaciele": zastąpili gwiazdę serialu inną aktorką. Nikt nie zauważył tego przez 10 lat

2 min. czytania
14.06.2023 15:06
Zareaguj Reakcja

W sieci pojawiło się szokujące doniesienie na temat serialu "Przyjaciele". Po ponad 10 latach odkryto, że Jennifer Aniston została zastąpiona przez inną aktorkę.

Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, Courteney Cox
fot. ABC/Ferrari Press/East News

Od zakończenia seriali "Przyjaciele" minęło już prawie 20 lat. Okazuje się, że kultowy sitcom nadal potrafi zaskakiwać.

"Przyjaciele": Jennifer Aniston zastąpiona przez inną aktorkę

Przygody Rachel, Moniki, Phoebe, Joey'ego, Chandlera i Rossa przez dekadę bawiły widzów na całym świecie. Serial "Przyjaciele" ma ogromną rzeszę fanów, nawet wśród widzów, którzy nie załapali się na oglądanie go w latach 90. z powodu swojego wieku.

Redakcja poleca

Mimo że od zakończenia produkcji w maju 2024 roku minie równo 20 lat, "Przyjaciele" wciąż są oglądani przez widzów, którzy znają perypetie tytułowej paczki niemal na pamięć. Jak podaje Decider, jeden z miłośników sitcomu, oglądając go kolejny raz z rzędu, natknął się na ciekawy szczegół. W 9. odcinku 15. sezonu "Przyjaciół" Jordan D’Amico ponad dekadę po zakończeniu serialu zauważył błąd, którego dotąd nikt wcześniej nie wyłapał.

Mowa o podmienieniu Rachel granej przez Jennifer Aniston na dublerkę. Moment, w którym widać, inną aktorkę można zobaczyć w poniższym tweecie.

D’Amico szczegółowo opisał całą sytuację.

Zaledwie kilka minut po rozpoczęciu odcinka entuzjastyczna Rachel wpada do mieszkania Moniki, aby powiedzieć Joey'owi, że ma casting ze słynnym fikcyjnym aktorem - Leonardem Hayesem, granym przez Jeffa Goldbluma. Trzej przyjaciele przyznają, że podziwiają aktora za jego reklamy telefonu komórkowego, w których występuje u boku małpy. Monica gorliwie zakłada, że być może małpa również będzie na przesłuchaniu. Joey reaguje, mówiąc: "Nie denerwuj mnie jeszcze bardziej!" i idzie z powrotem usiąść. W tym momencie… BAM!

Podmiana Aniston następuje w odcinku dwukrotnie. Mniej więcej w 12 minucie Monica i Rachel rozmawiają o niezwykłych fetyszach ich poprzednich partnerów. W tym momencie do mieszkania Moniki wchodzi Joey. Cała trójka siedzi przy stole. Rachel jest wyraźnie widoczna - ma kręcone włosy i nosi żółty top. Jednak kiedy kamera przechodzi na Monikę, widać zupełnie inną kobietę siedzącą obok w lewym dolnym rogu ekranu. Ma proste włosy i ciemnoniebieski top.

"Przyjaciele": dlaczego zastąpiono Jennifer Aniston inną aktorką?

Żeby dostrzec ten błąd, trzeba albo o nim wiedzieć, albo bardzo wnikliwie oglądać odcinek, zwracając uwagę na detale znajdujące się poza centrum kadru. Powód zastąpienia Aniston dublerką nie jest znany, ale tego typu praktyka nie jest rzadkością. Zazwyczaj robi się to w sytuacji, gdy potrzebne jest ponowne nakręcenie danego ujęcia. Jeśli w kadrze nie widać twarzy aktora lub aktorki, można go zastąpić dublerem. Następnie nakręcone sceny montuje się w post produkcji w taki sposób, by wyglądały naturalnie, chociaż czasami zdarzają się drobne błędy.

Tego typu praktyka jest stosowana, kiedy aktor nie może pojawić się na planie, albo nie jest do końca potrzebny, co również przekłada się na stronę finansową produkcji. O wiele taniej jest opłacić dodatkowo dublera, niż jedną z głównych gwiazd serialu.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Decider/Twitter