Obserwuj w Google News

Powstanie serial o Iwonie Wieczorek. Wystąpi w nim detektyw Rutkowski

2 min. czytania
02.06.2023 14:47
Zareaguj Reakcja

Powstanie serial opowiadający o jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatniej dekady. Produkcja poruszająca temat zaginięcia Iwony Wieczorek trafi do sieci. Wystąpi w niej Krzysztof Rutkowski.

Powstanie serial o Iwonie Wieczorek. Wystąpi w nim detektyw Rutkowski
fot. Youtube: Uwaga! TVN, PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych kilkunastu ostatnich lat. W nocy z 16 na 17 lipca 2010 słuch po niej zaginął. W jej poszukiwania zaangażowali się bliscy, policja i media, które od dawna relacjonują postępy w śledztwie.

Ustalono, że nastolatka bawiła się z przyjaciółmi w jednym z sopockich klubów. Tam pokłóciła się z koleżanką i wyszła, by się przewietrzyć. Nie odeszła od znajomych na długo. Wkrótce dołączyła do nich ponownie i kontynuowała zabawę. Później ponownie doszło do awantury między nimi. Śledczy twierdzą, że powodem sprzeczki była wiadomość SMS, którą dostała Iwona. Dowiedziała się z niej, że jej były chłopak bawił się w towarzystwie kobiet. Wtedy miała stać się nerwowa.

Iwona zakończyła imprezę i ruszyła pieszo do Gdańska. O godzinie 4:12, gdy od domu dzieliły ją zaledwie dwa kilometry, została zarejestrowana przez kamerę miejskiego monitoringu. Później zniknęła…

Redakcja poleca

Powstanie serial o zaginięciu Iwony Wieczorek

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek od 13 lat jest w centrum zainteresowania mediów i entuzjastów zagadek kryminalnych. Stała się także inspiracją dla twórców. Napisano o niej książkę „Co się stało z Iwoną Wieczorek?” i wyprodukowano film „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”. To jednak nie koniec. Niedługo na platformie Viaplay pojawi się nowy serial dokumentalny, opowiadający historię zaginionej nastolatki.

Redaktorzy Pudelka dotarli do osoby z produkcji, która zdradziła szczegóły dotyczące mini-serii. Okazuje się, że wystąpi w niej znany były detektyw – Krzysztof Rutkowski.

– „Sprawa Iwony Wieczorek” to trzyodcinkowa produkcja, której częścią będzie wywiad z jej matką, jak również z Krzysztofem Rutkowskim oraz policjantami zaangażowanymi w sprawę poszukiwań. Serial przedstawi obraz dwóch różnych śledztw: detektywa celebryty oraz policji – powiedział informator Pudelka.

Źródła: RadioZET.pl/Pudelek.pl