Obserwuj w Google News

Ostry ruch Kabaretu Młodych Panów. Tak odegrali się na Polsacie

2 min. czytania
21.11.2023 12:50
Zareaguj Reakcja

Konflikt między artystami Kabaretu Młodych Panów a Polsatem trwa w najlepsze. "Po tym, jak władze Polsatu ocenzurowały i wstrzymały emisję programu ‘Młodzi i Moralni’, zrywamy z tą stacją wszelkie kontakty" – mówił Robert Korólczyk, tłumacząc, dlaczego jego grupa nie zezwoliła ekipie telewizyjnej na nagrywanie ich występu podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”.

Kabaret Młodych Panów
fot. Screen, YouTube, Kabaret Młodych Panów

Ryjek” to jeden z najsłynniejszych festiwali kabaretowych w Polsce. Impreza od lat przyciąga do Rybnika popularne grupy, które na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej prezentują swoje premierowe skecze. Do tej pory wydarzenie emitowane było na antenach Polsatu. W tym roku jednak, mimo że stacja wciąż realizuje show, nie zostanie ono pokazane w telewizji. Decyzja ta to pokłosie zmian, jakie od niedawna wprowadzono w ramówce stacji.

Kabarety zniknęły z Polsatu

Jakiś czas temu Polsat zdecydował się przerwać emisję programu satyrycznego Roberta Górskiego i Roberta Korólczyka "Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni". Decyzja ta wywołała spore poruszenie, a kabareciarze postanowili wydać wspólne oświadczenie.

"Właśnie skończyliśmy nagrywać 10. i ostatni odcinek trzeciego sezonu ‘Młodych i Moralnych’ dla Telewizji Polsat. Zgodnie z umową, jaką podpisaliśmy ze stacją, robiliśmy to jak najlepiej potrafiliśmy do samego końca. Mimo że po piątym odcinku zarząd Polsatu postanowił zdjąć nas z wizji" – pisał Robert Korólczyk.

Kabareciarz jest przekonany, że decyzja włodarzy stacji z pewnością nie była podyktowana przez słabą oglądalność programu. Zdaniem artysty chodziło o zupełnie inne kwestie. „Nie miało to związku z oglądalnością, bo każdy nasz odcinek, jak żaden inny program w tej ramówce, przyciągał średnio 1,5 mln widzów i ok. 12 proc. udziałów. Reklamy w naszym paśmie były dla stacji najbardziej dochodowe. Program był najchętniej oglądalnym, a więc to inne względy niż te artystyczne zdecydowały o zastąpieniu nas w niedzielnym paśmie filmami, które średnio ogląda jedynie 400 tys. widzów” - dodał.

Redakcja poleca

Kabaret Młodych Panów „odgryzł się” Polsatowi

Kabaret Młodych Panów, który wchodził w skład „Młodych i Moralnych”, pojawił się również w Rybniku. Na miejscu doszło do kolejnej scysji między gwiazdami grupy a telewizją Polsat. Kabareciarze nie wyrazili bowiem zgody, by ekipa telewizyjna nagrywała ich występ.

- Po tym, jak władze Polsatu ocenzurowały i wstrzymały emisję programu "Młodzi i Moralni", zrywamy z tą stacją wszelkie kontakty – tłumaczył później Robert Korólczyk w rozmowie z portalem „Press”. I dodał: - Skoro nie możemy na jego antenie komentować rzeczywistości tak, jak chcemy, poszukamy innych mediów. Po tym, co się stało, nie chcemy mieć z tą stacją nic wspólnego, więc nie wyraziliśmy zgody na nagrywanie naszego występu podczas gali finałowej „Ryjka".

Źródło: Radio ZET/Press/Plejada

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS