Obserwuj w Google News

Nie żyje twórca "Mam talent". Miał tylko 57 lat

2 min. czytania
14.09.2023 19:03

Zmarł Dean Jones. Był reżyserem brytyjskiej wersji "Mam talent". Miał 56 lat. Co było przyczyną jego przedwczesnej śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. East News/Value Stock Images

6 lipca 2023 roku odszedł Dean Jones - reżyser i producent brytyjskiego "Mam talent". Zmarł w wieku 56 lat. O śmierci poinformowano dopiero w połowie września.

Dean Jones nie żyje

Jak podaje Deadline, Jones zmarł z powodu raka. Do śmierci doszło wkrótce po diagnozie. Nie zdradzono szczegółów choroby.

Mężczyzna został pożegnany przez wiele osób, które z nim pracowały. Amelia Brown - prezeska Fremantle UK powiedziała: "Dean Jones był kimś, kim każdy w naszej branży powinien pragnąć się stać. Był mistrzem naszej branży, a także mentorem, fanem i ogromną częścią całego naszego życia we Fremantle".

Była szefowa Thames Television - Suzy Lamb, również złożyła hołd zmarłemu koledze. - Dean miał niesamowity talent do sprawiania, że czujesz się wyjątkowy. Był najciężej pracującą, najbardziej oddaną i troskliwą osobą, z jaką kiedykolwiek pracowałam. Nawet gdy był na wakacjach, odpowiadał na e-maile szybciej niż ktokolwiek inny - wyznała.

Współpracownicy Jonesa podkreślają jego profesjonalizm i zaangażowanie w pracę.

Redakcja poleca

Dean Jones: najważniejsze osiągnięcia

Jones oprócz pracy nad "Mam talent" miał w swoim dorobku takie programy telewizyjne, jak  "X Factor", "Game of Talents", czy "Take Me Out". Pracował też jako asystent produkcji w Noel Gay Theatre, by potem przenieść się do Noel Gay Television. Następnie dołączył do Talbot Television, by finalnie rozpocząć pracę we Fremantle, gdzie udało mu się kupić prawa do wielu programów, w tym "Family Fortunes" czy "The Price Is Right". 

Nie przegap
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News