Obserwuj w Google News

Nie żyje Andrzej Kozak. Aktor z „Klanu” miał 83 lata

2 min. czytania
26.02.2023 13:11
Zareaguj Reakcja

Andrzej Kozak nie żyje. Aktor filmowy, serialowy i teatralny, znany telewidzom głównie z „Klanu”, miał 83 lata. O jego śmierci poinformował Teatr Rampa, z którym niegdyś był związany. Kilka słów napisała również córka. Andrzej Kozak miał 83 lata.

Andrzej Kozak nie żyje
fot. shutterstock.com ERIK Miheyeu

Andrzej Kozak zmarł 23 lutego 2023 roku w wieku 83 lat. Swoją karierę rozpoczął w latach 60. - pojawiał się na deskach Teatru Dramatycznego. Potem współpracował z Teatrem Komedia i Teatrem Rampa. Aktor występował m.in. w „Przyznaje się do winy”, „Pierwszym interesancie”, „Akcji V” i „Klanie”.

Zobacz także:  Pogrzeb gwiazdy programu Polsatu. Tłumy górali żegnały 20-latka

Andrzej Kozak nie żyje. Miał 83 lata

- Stworzył ciekawe kreacje w takich spektaklach jak: „O zachowaniu przy stole” (1976) w reżyserii Mariana Jonkajtysa, „Fanfan Tulipan” (1979) w reżyserii Wieńczysława Glińskiego, „662 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta” (1983) Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Janusza Tartyłło, „Jan Maciej Karol Wścieklica” (1985) w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego. Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora. Jego córce, a naszej koleżance, Katarzynie Kozak oraz całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia – przekazał Teatr Rampa.

Redakcja poleca

Andrzej Kozak był ojcem Katarzyny Kozak – również aktorki. Współpracowała z Teatrem Rampa, a publice znana jest z seriali takich jak „Klan”, „M jak miłość”, „Ojciec Mateusz” czy „Leśniczówka”. Katarzyna Kozak pożegnała tatę postem na Facebooku.

- Kochani, drodzy Państwo... Dziękuję... Serce mi się kraje na milion kawałków... Smutek przeogromny i pustka ogarnia moje ciało... Ale gdyby nie Wy, pękłabym jak bańka mydlana... Słowa otuchy od Was dodają mi sił... Wiem, że czas będzie najlepszym lekarstwem... Dobrze, że Was mam...Dziękuję z całego serca... Wasze piękne słowa prowadzą mnie, wytyczają drogę, osłaniają mnie przed ciemnymi zakamarkami duszy, otulają mnie i dają nadzieję. Jakaż to ogromna siła, ile dobrej energii... DZIĘKUJĘ – napisała Katarzyna Kozak.

Aktorka opublikowała również informację o pogrzebie taty, Andrzeja Kozaka. Msza żałobna odbędzie się 9 marca 2023 roku o 12:20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim. Po uroczystości nastąpi odprowadzenie do grobu.

Ostatnie pożegnanie będzie mieć miejsce wcześniej – 1 marca o 16:00 w kaplicy na cmentarzu w Jabłonnie.

Andrzej Kozak nie żyje
fot. screen teatr-rampa.pl
Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News