Obserwuj w Google News

Polski serial z Karolakiem podbija Netflix. Kiedyś był hitem TVP

3 min. czytania
18.09.2023 13:15
Zareaguj Reakcja

Co oglądać na Netflix? Jeśli wierzyć produkcjom cieszącym się największą popularnością, odpowiedzią jest jeden z polskich seriali, który był emitowany na TVP.

Tomasz Karolak - kadr z serialu Rodzinka.pl
fot. VIPHOTO/East News

Na Netflix trafił jeden z lubianych polskich seriali, który był emitowany na TVP 2. Okazuje się, że stał się hitem platformy streamingowej.

Netflix: "Rodzinka.pl" hitem platformy streamingowej

W bazie Netflix nie ma wyłącznie produkcji oryginalnych serwisu. Często pojawiają się w niej również tytuły, które wcześniej były dostępne w innych miejscach, w tym w telewizjach.

Tak właśnie stało się z "Rodzinką.pl" - swego czasu hitem TVP z Małgorzatą Kożuchowską i Tomaszem Karolakiem w rolach głównych. Produkcja serialu zakończyła się i chociaż wszystkie sezony wciąż są dostępne na VOD TVP, wraz z pojawieniem się na Netflix, serial zyskał drugie życie.

Jak podają Wirtualne Media, powołując się na raporty PlumResearch, w dniach 4-10 września 2023 roku, "Rodzinka.pl" była najchętniej oglądanym serialem w Polsce. To nie jedyna polska produkcja w zestawieniu. Na trzecim miejscu znalazł się bowiem serial dokumentalny "Sprawa Iwony Wieczorek". Familijny hit TVP obejrzało 404 tysiące widzów. Poniżej znajduje się pełna lista 10 najchętniej oglądanych seriali na Netflix w Polsce.

 1. "Rodzinka.pl" - 404 tys.
 2. "One Piece" - 365 tys.
 3. "Sprawa Iwony Wieczorek" - 321 tys.
 4. "Przebudzenie" - 295 tys.
 5. "Ukochane dziecko" - 265 tys.
 6. "Niebo i piekło: Zamiana dusz" - 224 tys.
 7. "Zaczarowani " - 177 tys.
 8. "Kim jest Erin Carter?" - 167 tys.
 9. "Bez litości 2" - 151 tys.
 10. "Virgin River" - 148 tys.

Jak wygląda sytuacja u konkurencji?

Redakcja poleca

Disney+: najpopularniejsze tytuły we wrześniu 2023

Zdecydowanie inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o użytkowników platformy Disney+. Tam królują zupełnie inne tytuły, w tym produkcje Disneya, studia Pixar, Lucasfilm i Marvel Studios. Na pierwszym miejscu znalazła się nowość ze świata "Gwiezdnych Wojen" - "Star Wars: Ahsoka". Drugie miejsce należy do "Małej Syrenki" - aktorskiego remake'u klasycznej animacji, który nie tak dawno temu debiutował w kinach. Na trzecie miejsce trafił 3. sezon popularnego serialu "Zbrodnie po sąsiedzku". Nie brakuje też odcinkowych nowości i ostatniego filmu Marvela - "Secret Invasion", 2. sezon "Ja jestem Groot" oraz "Strażnicy Galaktyki 3". Oto pełna lista:

 1. "Star Wars: Ahsoka" - 197 tys. 
 2. "Mała Syrenka" - 143 tys.
 3. "Zbrodnie po sąsiedzku"  (sezon 3) - 45 tys.
 4. "Auta" - 34 tys.
 5. "Auta 2" - 27 tys.
 6. "Secret Invasion" - 23 tys.
 7. "Strażnicy Galaktyki 3" - 23 tys.
 8. "Ja jestem Groot" - 23  tys.
 9. "Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie" - 23 tys.
 10. "Zbrodnie po sąsiedzku" (sezon 1) - tys.

Jak widać, Netflix nadal jest liderem na polskim rynku platform streamingowych. Według danych Wirtualnych Mediów, osób w Polsce, które jedynie odwiedziły stronę Netflix, było ponad 10 milionów. Disney+ może pochwalić się niecałymi 4 milionami użytkowników.

Nie przegap
Sukcesja - kadr z serialu
11 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe HBO