Obserwuj w Google News

Netflix wprowadza kolejną zmianę. Użytkownicy czekali na to od dawna [WIDEO]

2 min. czytania
30.06.2023 12:16
Zareaguj Reakcja

Abonenci Netflix, będący użytkownikami Android TV i Google TV w końcu doczekali się poprawki, na którą od dawna czekali. Mowa o dopasowaniu liczby klatek na sekundę na urządzeniach Google.

Netflix - materiał poglądowy
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix dodała obsługę funkcji, na którą czekało wielu użytkowników Android TV i Google TV. Mowa o opcję dopasowaniu wyświetlanych klatek na sekundę.

Netflix na Android TV i Google TV: platforma wprowadza poprawkę

Netflix, chociaż jest gigantem na rynku platform streamingowych, nie jest produktem doskonałym. Z tego powodu aplikacje serwisu są regularnie aktualizowane. Niektóre z update'ów wprowadzają zupełnie nowe funkcje, inne stanowią źródło naprawy istniejących problemów.

Redakcja poleca

Jak podaje flatpanelshd.com, Netflix w końcu uwzględnił obsługę funkcji dopasowania liczby klatek na sekundę w systemie Android 12, biorąc zarówno pod uwagę 24 tysiące klatek na sekundę oraz 23,976 klatek na sekundę. Kiedy pod koniec 2022 roku Google wprowadziło Androida 12 na Chromecast, okazało się, że nowa funkcja dopasowania liczby klatek na sekundę nie jest zgodna z podobnym systemem w Apple TV 4K.
Powyższe zdania dla laika brzmią jak czarna magia, dlatego postaramy się wyjaśnić sprawę o wiele prościej. Jeśli interesująca nas treść wideo nie jest odtwarzana z prawidłową szybkością klatek, która jest zmienna w zależności od produkcji, może to prowadzić do drgań obrazu. Użytkownicy Android TV i Google TV mieli więc problem z niektórymi tytułami dostępnymi na Netflix.
Najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix (wersja 10.0.4) dla Android TV i Google TV na Chromecast lub innym urządzeniu z Androidem 12, dodaje brakującą funkcję obsługę dopasowywania liczby klatek na sekundę. Poniższy test wideo pokazuje, że opcja działa.

Oglądaj

Mimo że większość hollywoodzkich wytwórni postanowiła wprowadzić jednolitą liczbę klatek na sekundę, pozbywając się  ułamkowych wartości, nadal wiele treści jest kodowanych w 23,976 klatkach. Dla przykładu "Wiedźmin" jest odtwarzany z częstotliwością pełną, a dokument o Arnoldzie Schwarzeneggerze ułamkową. Dzięki systemowi dopasowywania liczby klatek na sekundę urządzenia z Androidem 12 potrafią już poprawnie obsługiwać oba formaty.

Netflix: ile kosztuje dostęp do platformy?

Obecnie Netflix oferuje trzy pakiety cenowe.

  •     29 złotych miesięcznie
  •     43 złote miesięcznie
  •     60 złotych miesięcznie

Za kilkanaście złotych miesięcznie można dodać kolejne konta, które będzie podpięte pod główny profil, co w pewnym stopniu zmniejsza koszty za abonament Netflix.  

Redakcja poleca

RadioZET.pl/flatpanelshd.com/YouTube