Obserwuj w Google News

Judy Farrell nie żyje. Gwiazda "M.A.S.H." miała 84 lata

2 min. czytania
05.04.2023 09:34
Zareaguj Reakcja

Zmarła Judy Farrell - amerykańska aktorka, która zasłynęła dzięki roli w kultowym serialu "M.A.S.H.". Miała 84 lata. Co było przyczyną jej śmierci?

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

2 kwietnia 2023 roku odeszła Judy Farrell. Była amerykańską aktorką i scenarzystką, która rozpoznawalność zyskała dzięki serialowi "M.A.S.H.". Zmarła w wieku 84 lat.

Judy Farrell nie żyje

Jak podaje Deadline, przyczyną śmierci Farrell był udar mózgu. Aktorka odeszła w wyniku komplikacji po tym niebezpiecznym stanie.

Judy Farrell urodziła się 11 maja 1938 roku w Quapawn w stanie Oklahoma jako Judy Hayden. Ukończyła wydział artystyczny na Oklahoma State University, a następnie zrobiła studia magisterskie na Uniwersytecie Kalifornijskim. Tam poznała swojego przyszłego męża - aktora Mike'a Farrella. Pracowała jako nauczycielka aktorstwa w Laguna Beach High School. W 1963 roku wyszła za mąż. W tym okresie wspólnie z mężem grała w Laguna Playhouse.

Redakcja poleca

Judy Farrell: najważniejsze osiągnięcia

Przed kamerą Farrell zadebiutowała w 1969 roku w serialu "Judd for the Defense". W swojej karierze występowała w takich produkcjach, jak "Tajemnica Andromedy", "Rodeo", "Emergency!", "Bliscy nieznajomi", "Rozdział drugi", czy "Divorce Court". Najbardziej znane tytuły z udziałem aktorki to "Dorwać Smarta", "Quincy M.E.", "Sława" i "M.A.S.H.", gdzie wcieliła się w siostrę Able. W tym ostatnim serialu grała ze swoim mężem. Co ciekawe w życiorysie postaci kapitana B.J. Hunnicutta, granej przez Farrella, wpleciono wątki z biografii jego żony. Serialowa partnerka bohatera pochodziła z tej samej miejscowości, co Judy Farrell.

Redakcja poleca

Farrell była też scenarzystką filmu "The Kid from Nowhere" oraz seriali "Sława" i "Port Charles". Łącznie wystąpiła w ponad 20 produkcjach. Ostatnią był komediodramat "Long-Term Relationship" z 2006 roku.

Małżeństwo Farrell rozpadło się na początku lat 80., ale owocem związku była dwójka dzieci - Erin i Michael. Następnie wyszła za Joe Bratchera, z którym pozostała w relacji do swojej śmierci.

RadioZET.pl/Deadline