Obserwuj w Google News

Joan Collins miała wypadek. Gwiazdę "Dynastii" potrącił rowerzysta jadący chodnikiem

2 min. czytania
24.02.2023 10:56
Zareaguj Reakcja

Joan Collins - aktorka znana głównie dzięki udziałowi w kultowym serialu "Dysnastia", miała wypadek. Została potrącona przez rowerzystę, jadącego chodnikiem.

Joan Collins
fot. Rex Features/East News

Joan Collins została potrącona przez zamaskowanego rowerzystę jadącego chodnikiem bez oświetlenia. W jakim stanie jest aktorka?

Joan Collins potrącona przez rowerzystę

Joan Collins to brytyjska aktorka znana z wielu ról filmowych i telewizyjnych, a także z występów na scenie teatralnej. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Alexis Carrington Colby w popularnym serialu "Dynastia".

Redakcja poleca

Na Instagramie 89-letniej artystki pojawił się nowy post, w którym opisała swoją przerażającą przygodę.

Wysiadając z taksówki w drodze do Rules odkryliśmy, że ulica Maiden Lane była wyłączona z  ruchu. Jednak to nie powstrzymało zamaskowanego rowerzysty bez świateł jadącego po chodniku przed uderzeniem we mnie, co sprawiło, że prawie się przewróciłam. Jak długo jeszcze musimy żyć z zamkniętymi drogami i rowerzystami, którzy uważają się za stojących ponad prawem? Dlaczego burmistrz Londynu - Sadiq Khan nic nie zrobi, zanim to piękne miasto zostanie zrujnowane?

Collins publikowała zdjęcie z restauracji Rules, w której spędziła czas ze swoimi przyjaciółmi i mężem Percym Gibsonem. W grupie znaleźli się aktor Christopher Biggins i producentka Judy Craymer. Zanim dotarła na miejsce, miała niemiły wypadek, którego sprawcą była osoba na rowerze. Collins została potrącona, ale na szczęście nic jej się nie stało. 

Przedstawiciele burmistrza Londynu odpowiedzieli na pytanie dziennikarzy Mirror na temat bezpieczeństwa na ulicach miasta.

Burmistrz dokłada wszelkich starań, aby Londyn był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych.

Miejmy nadzieję, że aktorka nie będzie miała w przyszłości więcej nieprzyjemnych spotkań z rowerzystami.

Redakcja poleca

Czy można jeździć rowerem po chodniku?

Według polskiego prawa, zaleca się, aby rowerzyści poruszali się po jezdni lub drodze dla rowerów, a w przypadku braku takiej drogi, stosowali się do przepisów ruchu drogowego i zachowywali ostrożność na chodniku, nie osiągając dużych prędkości, ustępując pierwszeństwa pieszym i przede wszystkim zachowując cały czas wzmożoną uwagę. Nieprzestrzeganie tych przepisów może skutkować mandatem karnym lub innymi konsekwencjami prawnymi.

RadioZET.pl/Instagram/Mirror