Obserwuj w Google News

Gwiazda „Big Brothera” po latach. Tak dziś wygląda Alicja Walczak

2 min. czytania
17.11.2023 06:07
Zareaguj Reakcja

Alicja Walczak zasłynęła dzięki udziałowi w pierwszej edycji „Big Brothera”. W popularnym niegdyś programie nie unikała kontrowersji, co sprawiło, że stała się jedną z uczestniczek, o których widzowie pamiętają do dziś. Jak potoczyły się jej losy?

Alicja Walczak
fot. Screeny z Instagrama, @alicja.walczak.official

„Big Brother” zadebiutował na antenie TVN wiosną 2001 roku. Był to pierwszy klasyczny reality-show w polskiej telewizji. Program od początku budził nie tylko wielkie zainteresowanie, ale i ogromne kontrowersje. Uczestnicy, by zaistnieć w show-biznesie, byli gotowi niemal na wszystko. Ich zachowania jednych fascynowały, innych oburzały, ale nigdy nie przechodziły bez echa.

Alicja Walczak była gwiazdą „Big Brothera”

Jedną z największych gwiazd polskiej wersji show była Alicja Walczak. Kobieta, która przed udziałem w programie przez 12 lat pracowała jako modelka, szybko zrozumiała, że show może okazać się dla niej trampoliną do dalszej kariery.

W hicie TVN-u nie unikała więc kontrowersji. Choć nie do końca była lubiana przez współmieszkańców, odpadła z "Big Brothera" dopiero tuż przed finałem. Niewiele brakowało a zostałaby zwyciężczynią programu. Porażka nie oznaczała jednak dla niej końca przygody z rodzimym show-biznesem.

Redakcja poleca

Jak potoczyły się losy Alicja Walczak z „Big Brothera”?

Walczak wykorzystała swoje pięć minut sławy i chętnie gościła na salonach. Tuż po programie zaangażowała się w aktorstwo. Zagrała w filmach Jerzego Gruzy: "Gulczas, a jak myślisz" i "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja". Żadna z produkcji nie spotkała się jednak z uznaniem i celebrytka zrezygnowała ostatecznie z tej drogi.

Spełnienie znalazła w sztuce, a dokładnie w malarstwie i fotografii. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i do dziś prężnie działa w branży artystycznej. Swoje prace od czasu do czasu prezentuje na Instagramie. Zobaczcie, jak dziś wygląda 55-letnia gwiazda „Big Brothera”.

Źródło: Radio ZET/Pudelek

Nie przegap
Te gwiazdy nie rozstają się ze swoimi okularami. Jak wyglądają bez nich?
10 Zobacz galerię
fot. screen TikTok @grzegorzskawaskawinski