Obserwuj w Google News

Eileen Saki nie żyje. Gwiazda "M*A*S*H" miała 79 lat

2 min. czytania
04.05.2023 10:46
Zareaguj Reakcja

Zmarła Eileen Saki - japońsko-amerykańska aktorka, która zasłynęła rolą Rosie w kultowym serialu "M*A*S*H". Miała 79 lat. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

1 maja 2023 roku odeszła Eileen Saki. Była japońsko-amerykańską aktorką filmową i telewizyjną. Miała 79 lat.

Eileen Saki nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć aktorki potwierdził jej mąż Bob Borgen.

Zmarła w Los Angeles na raka trzustki.

Redakcja poleca

Eileen Saki urodziła się 18 listopada 1943 roku w Japonii jako Minako Borgen. Przeprowadziła się do USA i z czasem zdobyła amerykańskie obywatelstwo. Jej debiutem była rola w filmie "Policewomen" z 1974 roku. 5 lat później wystąpiła w produkcji "Meteoryt". Swoją przygodę z telewizją zaczęła natomiast od serialu "Good Times". 

Eileen Saki: najważniejsze osiągnięcia

W kolejnych latach Saki występowała w takich tytułach jak "Enola Gay: The Men, the Mission, the Atomic Bomb", "CHiPS", czy "Historia świata, część I". Jej najbardziej pamiętną rolą była postać Rosie w kultowej produkcji "M*A*S*H". Co ciekawe we właścicielkę lokalu Rosie’s Bar wcielały się początkowo dwie inne aktorki - Frances Fong i Shizuko Hoshi. Saki grała jednak Rosie najdłużej, bo w aż 9 odcinkach. Powróciła do serialu również w innej roli - pojawiającej się w jednym odcinku burdelmamy.

Redakcja poleca

Wśród innych filmów i seriali z filmografii Saki wymienić należy "The Greatest American Hero", "Plusk", "Partnerzy", "Chłopcy będą chłopcami" czy "Bez śladu". Ostatnią produkcją w dorobku aktorki była rola w krótkometrażówce "Man Rots from the Head" z 2016 roku. Łącznie wystąpiła w 15 tytułach. Grała również jako aktorka reklamowa.

RadioZET.pl/Deadline