Obserwuj w Google News

Dale Meeks nie żyje. Aktor znany z seriali miał tylko 47 lat

2 min. czytania
24.04.2023 11:27
Zareaguj Reakcja

Zmarł Dale Meeks - brytyjski aktor znany z takich produkcji, jak "Emmerdale Farm" i "Byker Grove". Miał tylko 47 lat. Co było przyczyną przedwczesnej śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

22 kwietnia 2023 roku odszedł Dale Meeks. Był angielskim aktorem telewizyjnym i teatralnym. Miał jedynie 47 lat.

Dale Meeks nie żyje

Jak podaje The Guardian, o śmierci artysty poinformował członek jego rodziny za pośrednictwem Facebooka.

To niewiarygodnie smutne. Mój szwagier, mucca, pomocnik i po prostu NAJLEPSZY przyjaciel, jakiego chłopak mógł sobie wymarzyć. Spoczywaj w pokoju, Dale'u Meeksie. Mamy teraz o wiele mniej powodów do śmiechu, gdy nie ma cię tu, z tymi, z którymi możesz się nim dzielić. Dziękuję wszystkim za wszystkie piękne wiadomości i wspomnienia, którymi się dzielicie. Wsparcie przyjaciół Dale'a było tak niewiarygodnie moce w tych rozdzierających serce ostatnich godzinach pełnych chaosu, że mogę je tylko podziwiać.

Przyczyną zgonu była niewydolność serca. Meeks, który skarżył się na problemy z sercem, został przewieziony do szpitala South Tyneside. Niestety nie udało się go uratować. Informacje potwierdził brat aktora - Philip Meeks.

Dale Meeks urodził się 6 maja 1974 roku w angielskim South Shields. Grał w wielu brytyjskich teatrach, między innymi The Producers at the Royal Exchange Theatre, Manchester Theatre czy West Yorkshire Playhouse. Występował również na West Endzie.

Redakcja poleca

Dale Meeks: najważniejsze osiągnięcia

Przed kamerą zadebiutował w 1997 roku w popularnym serialu "Byker Grove", w którym wcielił się w Grega. Grał też w takich produkcjach, jak "Między życiem a śmiercią", "Tilly Trotter", "Być człowiekiem", "Reg", czy "Na sygnale". Jego najbardziej znaną rolą była postać Simona Mereditha w operze mydlanej "Emerdale Farm". Wystąpił w 84 odcinkach produkcji w latach 2003-2006. Ostatnią produkcją z udziałem Meeksa był serial "The Hunt for Raoul Moat" z 2023 roku. W swoim dorobku miał ponad 20 ról filmowych i serialowych.

RadioZET.pl/The Guardian