Obserwuj w Google News

Cezary Żak i Artur Barciś o kulisach "Miodowych lat". Czego nie wiemy o kultowym serialu?

2 min. czytania
23.06.2021 11:41
Zareaguj Reakcja

Cezary Żak i Artur Barciś byli gośćmi w newonce.radio, gdzie opowiedzieli o kulisach kultowego serialu "Miodowe lata". Czego widzowie nie wiedzą o produkcji? 

Miodowe lata
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Cezary Żak i Artur Barciś o kulisach "Miodowych lat". Aktorzy byli gośćmi audycji w newonce.radio, gdzie opowiedzieli o wieloletniej pracy na planie "Miodowych lat". Serial był emitowany na antenie Polsatu w latach 1998-2003. Produkcja po latach uzyskała status kultowej i wciąż ma wielu fanów. Czego nie wiemy o "Miodowych latach"?

Zobacz także:  "M jak miłość" po wakacjach: Majka wprowadzi zamęt. Na jaw wyjdzie jej mroczna przeszłość

Cezary Żak i Artur Barciś o kulisach "Miodowych lat". Czego nie wiemy o kultowym serialu?

"Miodowe lata" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich seriali. Z produkcją szczególnie kojarzy się Cezarego Żaka, czyli serialowego Karola Krawczyka i Artura Barcisia, który wcielił się w sympatycznego Tadka. Karol był motorniczym, natomiast Tadek pracował w miejskiej kanalizacji. Warto wiedzieć, że produkcja była inspirowana amerykańskim serialem "The Honeymooners". Jak zauważył Onet - na samym początku zniechęciło to Barcisia. 

To było okropne. Tam aktorzy nie grali, tylko się wygłupiali. Ja wychowany na komedii, która jest serio i poważna, powiedziałem, że nie chcę. - Artur BArciś w newonce.radio.

Cezary Żak wyznał, że musiał się postarać, by otrzymać rolę w serialu, a castingi trwały bardzo długo. Początkowo aktor nie chciał się zgodzić na przyjęcie angażu ze względu na pracę w teatrach, ale udało mu się dogadać z twórcami "Miodowych lat". Między innymi dlatego nagrania odbywały się w poniedziałki - był to dzień, gdy aktorzy mieli wolne od pracy w teatrze. Praca na planie trwała 12 godzin.

Redakcja poleca

Serial "Miodowe lata" był nagrywany z udziałem publiczności. Scena była obrotowa, żeby mogły się zmieścić dekoracje. Serial nagrywano w Teatrze Żydowskim, a wiele osób chciało w tym uczestniczyć. Co więcej, na początku publiczność nie rozumiała humoru, który został przedstawiony na scenie. Kilkanaście epizodów później trzeba już było uciszać publiczność. 

"Miodowe lata": gdzie oglądać serial?

"Miodowe lata" są obecnie emitowane na antenie TV6. Na tym kanale można trafić na różne odcinki serialu.

Zobacz także:  TVP zapowiada nowy serial o tytule "Remiza". Kiedy będzie można go zobaczyć?

RadioZET.pl/Onet.pl/Newonce.radio

Zapomniane polskie seriale - sprawdź, czy je oglądałeś