Obserwuj w Google News

Bieda u Piotra Cyrwusa? Smutne wyznanie Ryśka z "Klanu" na temat zarobków

2 min. czytania
10.07.2023 21:41
Zareaguj Reakcja

Piotr Cyrwus, czyli słynny Rysiek Lubicz z "Klanu", opowiedział o zarobkach w branży aktorskiej w Polsce. Artysta nie owijał w bawełnę i wprost wyznał, dlaczego przyjmuje role w popularnych telenowelach. 

Piotr Cyrwus o zarobkach polskich aktorów
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Cyrwus zdobył ogromną popularność dzięki roli Ryszarda Lubicza w serialu "Klan". W popularnej telenoweli TVP grał od początku emisji, czyli od września 1997 roku. W lutym 2012 r. jego bohater został uśmiercony w dość zaskakujących okolicznościach. Gdy Rysiek przebywał w szpitalu po zawale, wdał się w szarpaninę ze złodziejami. Nagle upadł i uderzył głową o podłogę, ponosząc śmierć w wyniku urazu mózgu. 

Redakcja poleca

Znany z "Klanu" Piotr Cyrwus gorzko o zarobkach w zawodzie aktora  

Rola w "Klanie" bynajmniej nie była szczytem zawodowych ambicji Piotra Cyrwusa. Znakomity aktor teatralny nie ukrywał, że trochę zmęczyło go granie w telenoweli, choć do Ryśka pozostał mu pewien sentyment. 

- Grając Rysia, zastanawiałem się, czy robię to tak dobrze, że mnie aż tak mocno z nim utożsamiają, czy tak źle, że się ze mnie śmieją… Miewałem momenty zawahania. Dopiero po odejściu zdałem sobie sprawę, jak bardzo ważny to był bohater dla widzów - powiedział w jednym z wywiadów. 

Piotr Cyrwus doskonale wie, że długie granie w jednym serialu szufladkuje aktora na lata i często powoduje brak innych propozycji. Ma jednak i dobrą stronę - zapewnia stałe źródło zarobków. Z tego powodu Cyrwus nie zżyma się na telenowele i chętnie przyjmuje propozycje z różnych tasiemców. Po odejściu z "Klanu" zagrał m.in. w "Barwach szczęścia", "Pierwszej miłości" i "Na Wspólnej". 

- Polska to mały kraj i nie da się żyć z jednej roli przez całe życie. Trzeba jeszcze coś robić, ale jak się pracuje w jednym serialu kilkanaście lat, to nie jest łatwo. Od czterech lat nie jestem związany etatem z żadnym teatrem. Dzięki temu od czasu do czasu gram w popularnych serialach, żeby było co do garnka włożyć - wyjaśnił w rozmowie ze Swiatseriali.pl. 

Gwiazdor "Fanatyka" przyznał, że praca w serialach przynosi mu mnóstwo radości i bardzo lubi swoich bohaterów. Jednak nie wie jeszcze, jak potoczy się jego współpraca z "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać Zdzisia. Scenarzyści na razie zrobili mu przerwę. - Tak już jest z bohaterami drugoplanowymi. Bywało, że przez pół roku nieomal nie schodziłem z planu, a potem była cisza - komentuje swoje zniknięcie z serialu TVN Piotr Cyrwus. 

Zobacz także: Aktor wraca do "M jak miłość"? Były mąż zmąci spokój Marty [FOTO]