Obserwuj w Google News

„Biały Lotos“ oficjalnie z 3. sezonem. W hicie HBO ponownie wystąpi Jennifer Coolidge? [WIDEO]

2 min. czytania
18.11.2022 20:00
Zareaguj Reakcja

„Biały Lotos“ dostanie nowe odcinki. HBO właśnie poinformowało wznowieniu hitu Mike’a White’a na kolejny sezon. Co już wiemy o nowych odcinkach popularnego serialu?

Biały Lotos - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

Biały Lotos” (org. „White Lotus”) to hit ramówki HBO. Serial Mike’a White’a, będący satyrą na temat losów współczesnych bogaczy, raduje widzów od premiery w 2021 roku. Premierowa seria była tak wysoko oceniania, że rozbiła bank Emmy, zgarniając aż 20 nominacji do nagród Emmy oraz nominację do Złotego Globa. Obecnie emitowany jest drugi sezon serialu, a szefostwo HBO właśnie ogłosiło oficjalne zamówienie na nowe odcinki.

Redakcja poleca

„Biały Lotos” dostanie 3. sezon 

Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych HBO.

„Biały Lotos” oficjalnie  3. sezonem. Co już wiemy o nowych odcinkach?

Nowe odcinki serialu na pewno będą rozgrywały się w hotelu Biały Lotos, ale nie na Hawajach i nie na Sycylii, czyli miejscach akcji dwóch pierwszych sezonów. Jaki kurort tym razem wybierze twórca Mike White? Nie wiem dlaczego, ale do głowy przychodzą mi Kambodża, bądź Szwajcaria i kurort narciarski. Ośnieżone góry stanowiłyby ciekawy kontrast dla dotychczasowej akcji serialu w ciepłych krajach, a umiejscowienie akcji w hotelowej saunie mogłoby przysporzyć wielu nieoczekiwanych sytuacji. Miejsce akcji nie jest jednak na razie potwierdzone.

Jedynymi sprawdzonymi informacjami są te, że reżyserem i scenarzystą pozostanie Mike White, a jedną z gwiazd serialu najprawdopodobniej nadal będzie Jennifer Coolidge. Aktorka jest jedną z dwóch osób, które pojawiły się w obu sezonach produkcji, a twórca serialu w wywiadach opowiada, że nie wyobraża sobie pracy przy serialu bez jej udziału.

Redakcja poleca

„Biały Lotos” – sezon 3. powstanie. Twórcy o sukcesie

Jak czytamy w artykule poralu Entertainment Weekly, vice-szefowa działu Seriali Dramatycznych i Filmów, Francesca Orsi, w następujących słowach uzasadnia decyzję o wznowieniu serialu na nowe odcinki.

– Przypominając sobie niepozorne początki „Białego Lotosu” jako małego projektu, stworzonego podczas pandemii, nie można nie być oczarowanym, w jaki sposób Mike przygotował jeden z najbardziej omawianych i powszechnie chwalonych seriali – wspomniała kobieta.

Orsi dodała także, że jest pod ogromnym wrażeniem 2. serii serialu, w której White jej zdaniem osiągnął nowe szczyty inteligentnej rozrywki, a jego „nieokiełznana, niepodrabialna wizja” w połączeniu z „autorskim podejście do eksploracji ludzkiej psychiki” w połączeniu z jego „ciętym humorem i nietypowym stylem reżyserii”, sprawiają, że ekipa HBO „nie może się doczekać kolejnych wakacji spędzonych w resorcie, który kochamy”.

Sam Mike White chwali współpracę z HBO, podkreślając, że nie wyobraża sobie pracy w żadnym innym miejscu.

„Biały Lotos”, sezon 3 – kiedy premiera?

Na razie nie ogłoszono jeszcze daty startu prac na planie 3. sezonem serialu, więc trudno dokładnie powiedzieć, kiedy odbędzie się premiera nowych odcinków. Patrząc jednak na dotychczasowy model produkcyjny serialu, istnieje spore prawdopodobieństwo, że 3. sezon zadebiutuje zimą 2023/2024 roku.

Czytaj także:  American Film Festival 2022: Najlepsze Filmy tegorocznej edycji. Kiedy trafią do kin?

RadioZET.pl/EW.com/Instagram

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET