Obserwuj w Google News

Będzie kontynuacja „Rancza”? Bogdan Kalus ujawnia, co stoi na przeszkodzie

2 min. czytania
16.11.2023 08:03
Zareaguj Reakcja

Serial „Ranczo”, liczący 130 odcinków, z miejsca stał się hitem. Po zakończeniu emisji w TVP widzowie apelowali, aby producenci pomyśleli nad kontynuacją. Bogdan Kalus komentuje, czy serial w końcu doczeka się powrotu.

„Ranczo” powróci na ekrany?
fot. screen Facebook Ranczo TVP K. Wellman

Widzowie „Rancza” na razie mogą oglądać stare odcinki serialu za pośrednictwem TVP VOD czy też Netflixa. Wielu fanów produkcji nie ukrywa, że czeka na dalsze przygody mieszkańców Wilkowyj. Chociaż kiedyś wspominano, że jest szansa na powstanie miniserialu, to pomysł szybko ucichł.

Jakiś czas temu głos w sprawie kontynuacji „Rancza” zabrał Cezary Żak. Aktor skwitował, że należy zakończyć tę historię. Ilona Ostrowska również wypowiedziała się w temacie – ujawniła, że są pewne pomysły na to, co zrobić dalej z „Ranczem”, ale jednocześnie nic nie będzie takie samo po śmierci Pawła Królikowskiego, który wcielał się w rolę Kusego. Teraz głos zabrał Bogdan Kalus, serialowy Hadziuk.

Zobacz także:  Klaudia z „Rancza” już tak nie wygląda. Nowe zdjęcia gwiazdy zaskakują

Ranczo” powróci na ekrany? Bogdan Kalus komentuje

Bogdan Kalus, zapytany o to, jak wspomina czasy grania w „Ranczu”, przyznaje, że było to tak dawno, że już nic nie pamięta. W rozmowie z „Jastrząb Post” przyznał, że w styczniu 2024 roku minie 8 lat od zakończenia emisji. Jednocześnie podsumował, że występowanie w „Ranczu” miało „trochę minusów, ponieważ bardzo niewiele w tej chwili robi filmowo i serialowo”. Na szczęście możemy zobaczyć go w kilku sztukach teatralnych.

Aktor powiedział „Jastrząb Postowi”, że chętnie wróciłby do telewizji, ale musiałby to być jakiś ciekawy i nowy projekt. Pewnego rodzaju wyzwanie i interesująca rola mogłyby go skusić. Nie chciałby jednak wystąpić w serialu, który jest oglądany tylko dla zabicia czasu. Czy jego zdaniem „Ranczo” doczeka się powrotu?

Redakcja poleca

- Nie. Myślę, że na 100% nie powróci  - podsumował. Wyjaśnił również, dlaczego kontynuacja historii nie ma sensu.

- Wiem, że widzowie by chcieli, ale tak: nie żyje przede wszystkim scenarzysta Andrzej Grembowicz vel Robert Brutter, nie ma z nami Pawła Królikowskiego, nie ma z nami Franka Pieczki. Poza tym powracanie po ośmiu latach do tego samego tematu, to już taki troszkę odgrzewany kotlet, a poza tym problemem „Rancza”, z tego co ja się orientuję, jest taki, że właścicielem praw są trzy podmioty i te trzy podmioty musiałyby się spotkać, a wiem, że jeden podmiot – nie będę mówił który – bardzo tego nie chciał robić z różnych powodów, ale nie mnie to oceniać – wytłumaczył Kalus w rozmowie z „Jastrząb Post”.

Źródło: Radio ZET/Jastrząb Post

Tak Piotr Pręgowski zarabiał na życie. Aktor „Rancza” miał nietypowe zajęcie
4 Zobacz galerię
fot. Adam Polak/REPORTER