Obserwuj w Google News

Austin Majors nie żyje. Dziecięcy gwiazdor kultowego serialu miał tylko 27 lat

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
14.02.2023 10:27
Zareaguj Reakcja

Zmarł Austin Majors - dziecięcy aktor znany z serialu "Nowojorscy gliniarze". Odszedł w wieku 27 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

świeca - materiał poglądowy
fot. Marek BAZAK/East News

11 lutego 2023 roku w Los Angeles odszedł Austin Majors. Był amerykańskim aktorem dziecięcym i głosowym. Zmarł w wieku 27 lat.

Austin Majors nie żyje

O śmierci aktora poinformował między innymi portal Deadline. Smutną wiadomość potwierdził lekarz sądowy-koroner hrabstwa Los Angeles.

Majors zmarł w placówce dla osób bezdomnych z podejrzeniem zatrucia fentanylem. Obecnie trwa śledztwo w sprawie zgonu aktora.

Redakcja poleca

Kilka dni przed śmiercią Majors został sfotografowany do artykułu w Los Angeles Daily News na temat pracy amerykańskiej Międzyagencyjnej Rady ds. Bezdomności. Wówczas przedstawiciele jednostki odwiedzili ośrodek dla osób bezdomnych Hilda Solis Care First Village, w którym przebywał Majors.

Austin Majors urodził się 23 listopada 1995 roku w Kalifornii jako Austin Setmajer. Karierę aktorską zaczął jako 2-latek w filmie "Nevada".  W międzyczasie uczęszczał do szkoły. Był zdolnym uczniem i przeskoczył jedną klasę. Studiował na University of Southern California w School of Cinematic Arts, na kierunku produkcja filmowa i telewizyjna, ze specjalizacją w przemyśle muzycznym. Majors lubił pomagać innym i wspierał różne cele charytatywne, w tym Kids with a Cause, Ronald McDonald House i Jonathan Jaques Childrens Cancer Center.

Redakcja poleca

Austin Majors: najważniejsze role

Najpopularniejszą rolą Majorsa był udział w serialu "Nowojorscy gliniarze" z 1999 roku. Wcielał się w nim w Theo Sipowicza. Za tę rolę otrzymał nagrodę Young Artist Award. W kolejnych latach grał w takich produkcjach jak "Powrót do Providence", "Planeta skarbów", "Ostry dyżur", "Herkules", "Jim wie lepiej", "Agenci NCIS", "Po rozum do mrówek", "Amerykański tata", "Martwa cisza", "Siwowłosy", czy "Gotowe na wszystko". Ostatnią rolą Majorsa był 12-letni Matthew w serialu "Jak poznałem waszą matkę". Łącznie zagrał w ponad 20 tytułach.

RadioZET.pl/Deadline