Obserwuj w Google News

Antoni Pawlicki rzuca aktorstwo? "Dość. Wchodzę do polityki"

2 min. czytania
23.02.2023 09:27
Zareaguj Reakcja

Antoni Pawlicki opublikował wpis, w którym ostro skrytykował polityków rządu i opozycji. Aktor zapowiedział, że sam planuje zająć się polityką. Nie zobaczymy go już więcej w filmie i serialu?

antoni-pawlicki-rzuca-aktorstwo-dość-wchodzę-do-polityki
fot. Artur Zawadzki/East News

Antoni Pawlicki to jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Widzowie pokochali go za role w serialach takich jak „Czas honoru” czy „Komisarz Alex”. Nic więc dziwnego, że jego fani byli w szoku, gdy ogłosił, że planuje rozwijać swoją karierę w zupełnie innym kierunku. Aktor opublikował mocny wpis, w którym skrytykował obecnie rządzących i opozycję. Zapowiedział też, że sam planuje zająć się polityką.

Redakcja poleca

Antoni Pawlicki krytykuje rząd i opozycję. Porzuci aktorstwo dla polityki?

Gwiazdor nie przebierał w słowach, mówiąc o partii, która wygrała ostatnie wybory.

- Obecny rząd nie robi nic poza autopromocją i wypełnianiem poleceń hegemona. Nie potrafi wynegocjować żadnych gwarancji dla Polski poza pustymi deklaracjami. Rządzący potrafią tylko antagonizować społeczeństwo i rozdawać sobie nawzajem pieniądze - grzmiał Pawlicki.

Antoni uderzył też w opozycję, zarzucając jej, że „drepcze w miejscu” i „nie proponuje nic poza pustą, nic niewznosząca krytyką”.

- Nie ma programu, nie myśli perspektywicznie, nie ma dla Polski żadnej alternatywy. Powtarza te same frazesy od lat - wymieniał.

Swego rodzaju „orędzie” do narodu aktor zakończył apelem do wszystkich obywateli.

- Dość. Wchodzę do polityki. (…) Może się nam żyć lepiej! I ktoś wreszcie musi się za to wziąć na poważnie. Dla nas. Dla naszych dzieci. Dla naszych wnuków! Najlepsze przed nami! - zapewniał.

Obserwujący poczynania Antoniego Pawlickiego szybko zrozumieli jednak, że nie zamierza ona porzucić aktorstwa, a internetowy wpis był tylko sprytną formą promocji jego nowego serialu. „Wotum nieufności” ma ukazać „bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki”.

- Głosowałabym, choć tak źle Ci nie życzę. Ale wiem, że to zajawka serialu…

- Chryste, ale się nabrałam! Panie Antoni, niezły z Pana żartowniś! - pisali w komentarzach.

„Wotum nieufności” będzie można oglądać na antenie Polsatu już od 27 lutego.

Gra o tron
10 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO