Obserwuj w Google News

Andrzej Stalony-Dobrzański nie żyje. Wybitny aktor miał 84 lata

1 min. czytania
19.07.2023 19:26
Zareaguj Reakcja

Zmarł Andrzej Stalony-Dobrzański - aktor związany z krakowskim Teatrem Groteska. Występował też w telewizji. Miał 84 lata.

Znicz - materiał poglądowy
fot. East News/Value Stock Images

17 lipca 2023 roku przekazano informację o odejściu Andrzeja Stalonyego-Dobrzańskiego. Aktor zmarł w wieku 84 lat.

Andrzej Stalony-Dobrzański nie żyje

O śmierci aktora poinformowali pracownicy krakowskiego Teatru Groteska, z którym artysta był związany. Smutna wieść została przekazana za pośrednictwem portalu e-teatr.pl.
Ze smutkiem żegnamy Andrzeja Stalony-Dobrzańskiego, kreatora wielu niezapomnianych ról teatralnych, aktora Teatru Groteska, wspaniałego artystę dobrego, lubianego i szanowanego człowieka. Wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie i Bliskim składają Dyrekcja i Pracownicy Teatru Groteska.

Nie podano przyczyny śmierci.

Redakcja poleca

Andrzej Stalony-Dobrzański: najważniejsze osiągnięcia

Andrzej Stalony-Dobrzański urodził się 5 maja 1939 roku. Był aktorem-lalkarzem. Grał między innymi w Teatrze Lalek Groteska i Teatrze Satyry Maszkaron w Krakowie. Widzowie mogą kojarzyć go z przedstawień "Teatru Telewizji" realizowanych przez TVP Kraków. Na przestrzeni lat w telewizji występował w sztukach "Przygoda na plaży", "Żyrafa czy tulipan", "W Krainie Filateli", "Smok Bestyja", "Baśń o pięciu braciach", "Kot w butach" i "Zwierzoczłekoupiór".

Redakcja poleca

RadioZET.pl/e-teatr.pl