Obserwuj w Google News

Gwiazda wyszła z więzienia po dwóch latach. Skazano ją za handel ludźmi

2 min. czytania
06.07.2023 09:06
Zareaguj Reakcja

Allison Mack - gwiazda serialu "Tajemnice Smallville" - została zwolniona z więzienia. Aktorkę skazano za handel ludźmi w celach seksualnych. Była związana z sektą NXIVM.

Allison Mack
fot. AFP/EAST NEWS

Allison Mack - aktorka znana z "Tajemnic Smallville" - wyszła na wolność, po tym, jak skazano ją za udział w handlu ludźmi w celach seksualnych. Proceder działał w ramach sekty NXIVM. Zwolniono ją z więzienia rok przed zakończeniem kary.

Allison Mack wyszła na wolność

Jak podaje NME, powołując się na Federal Bureau of Prisons, Mack została zwolniona z kary 3 lipca 2023 roku. Ostatnie dwa lata spędziła w zakładzie karnym w Dublin w Kalifornii. Aktorkę skazano na 3 lata pozbawienia wolności. Mack uniknęła dłuższej kary, dzięki współpracy z prokuraturą. Dostarczyła cenne informacje w śledztwie w sprawie sekty NXIVM, której była członkinią, między innymi nagranie dźwiękowe przywódcy kultu - Keitha Raniere'a, instruującego ją o szczegółach procederu rekrutowania przyszłych seksualnych niewolnic.

Redakcja poleca

Mack została skazana na karę pozbawienia wolności w 2021 roku. Oskarżono ją o manipulowanie kobiet i zwabianie do sekty, by następnie sprzedawać w celach seksualnych. Aktorka przyznała się do winy. Gwiazda "Tajemnic Smallville" tuż przed usłyszeniem wyroku przeprosiła swoje ofiary.

Teraz najważniejsze dla mnie jest, aby z głębi serca powiedzieć, że bardzo mi przykro. Zatraciłam się w nauki Keitha Raniere'a porzucając wszystko, co miałem… Całym sercem wierzyłam, że jego mentoring prowadzi mnie do lepszej, bardziej oświeconej wersji mnie. Poświęciłam mu swoją lojalność, zasoby i ostatecznie swoje życie. To był największy błąd i największy żal w moim życiu.

Mack została skazana na 3 lata więzienia. Udało się jej wyjść na wolność rok wcześniej, prawdopodobnie za dobre sprawowanie.

Redakcja poleca

Keith Raniere i NXIVM: sekta handlująca kobietami

Raniere był współzałożycielem NXIVM. Kult powstał w 1998 roku jako program samopomocy. Grupa poza Mack miała w swoich szeregach kilka osób publicznych, między innymi syna byłego prezydenta Meksyku i córkę aktorki Catherine Oxenberg. W rzeczywistości jej członkowie werbowali kobiety, a następnie sprzedawali jako seks niewolnice. Raniere został skazany w 2020 roku na 120 lat więzienia. Udowodniono mu takie przestępstwa, jak handel ludźmi w celach seksualnych, oszustwa drogą elektroniczną i wymuszanie haraczy. Odsiaduje wyrok w więzieniu federalnym w Tucson w Arizonie.

Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900
  • Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00

RadioZET.pl/NME