Obserwuj w Google News

"Wywiad z wampirem": wiemy, kto zagra serialowego Lestata. Dorówna Tomowi Cruise'owi? [FOTO]

2 min. czytania
16.08.2021 22:11
Zareaguj Reakcja

Serialowa wersja "Wywiadu z wampirem" ma już swojego Lestata. Ogłoszono, że słynnego krwiopijcę zagra Sam Reid.

"Wywiad z wampirem": wiemy, kto zagra serialowego Lestata. Dorówna Tomowi Cruise'owi? [FOTO]
fot. United Archives IFA The Film Archives 2017/ East News (Tom Cruise jako Lestat - zdjęcie poglądowe)

Lestat de Lioncourt to jeden z najsłynniejszych i najbardziej ikonicznych krwiopijców popkultury, który zrodził się w wyobraźni pisarki Anne Rice. Teraz wampir doczeka się kolejnej ekranowej inkarnacji - zobaczymy go bowiem w serialowej adaptacji  "Wywiadu z wampirem". Zagra go Sam Reid.

Redakcja poleca

"Wywiad z wampirem": Sam Reid jako Lestat

Gdy w czerwcu ogłoszono, że stacja AMC zrealizuje serialową wersję "Wywiadu z wampirem", zarówno fani książkowego pierwowzoru, jak i filmowej ekranizacji z 1994 roku, zachodzili w głowę, kogo zobaczymy w głównych rolach. Dla wielu bowiem Lestat de Lioncourt i Louis de Pointe du Lac od zawsze mieli twarze Toma Cruise'a i Brada Pitta. To może się jednak wkrótce zmienić.

Jak podaje serwis Variety, Lestata zagra Sam Reid, znany z takich produkcji jak "Owieczki boże", "Droga do zapomnienia""Anonimus". Australijczyk będzie już trzecim aktorem, któremu przyszło przedstawić swoją interpretację tej kultowej postaci. Jego poprzednikami byli wspomniany Tom Cruise (który podniósł poprzeczkę niebotycznie wysoko) oraz Stuart Townsend, wcielający się w Lestata w "Królowej potępionych" z 2002 roku. 

Co istotne, Sam Reid ma szansę być pierwszym aktorem, który powróci do roli de Lioncourta w kolejnych produkcjach. Stacja AMC nabyła bowiem prawa do wszystkich 18 powieści Anne Rice z serii "Kroniki wampirów". Wiele wskazuje jednak na to, że decyzja o powstaniu kolejnych produkcji podyktowana będzie sukcesem "Wywiadu z wampirem".

"Wywiad z wampirem": kiedy premiera serialu?

Pozostałe szczegóły castingowe nie zostały jeszcze ujawnione, zatem fani Louisa, Armanda i Claudii muszą uzbroić się w cierpliwość. Nieznana jest również dokładna data premiery "Wywiadu z wampirem". Wiemy jedynie, że produkcja zadebiutuje w 2022 roku, a za jej powstanie odpowiadać będzie twórca "Zakazanego imperium" i serialowego "Egzorcysty" - Rolin Jones.

Redakcja poleca

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Variety.com