Obserwuj w Google News

"Wojenne dziewczyny" - odcinek 54 - STRESZCZENIE. Odbicie cichociemnego [25.09]

2 min. czytania
20.09.2022 13:05
Zareaguj Reakcja

"Wojenne dziewczyny" to popularny serial TVP przedstawiający realia życia podczas okupacji niemieckiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Co się wydarzy w nadchodzącym odcinku? Podajemy streszczenie 54. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" i szczegóły emisji.

Wojenne dziewczyny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Wojenne dziewczyny” to znany i lubiany serial historyczny TVP. Od września emitowane są nowe odcinki. Akcja 5. sezonu rozgrywa się na początku 1943 roku, gdy armia niemiecka zaczyna ponosić pierwsze klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się jednak terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 54 - STRESZCZENIE. Co się wydarzy w następnym odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 54. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Redakcja poleca
Niech to usłyszą - serial kryminalny

"Wojenne dziewczyny", odcinek 54 - streszczenie

Jak podaje portal Teleman.pl, streszczenie 54. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" prezentuje się następująco:

Nitka, Ewa, Zyga i Andrzej mają „przejąć” cichociemnego uciekiniera z Anglii. Akcja musi odbywać się pod osłoną nocy. Traf chce, że odbywa się także w gęstej mgle, a skoczek zaczepia się spadochronem o drzewa. W wyniku skoku został ciężko ranny. Konspiratorzy są zaskoczeni, że skoczkiem jest kobieta. Przewożą żołnierkę do Złoczewic. Niemiecki lekarz robi, co w jego mocy, by uratować jej życie i zatamować krwawienie.

Nitka rozmawia z lotnikiem Luftwaffe, który również przebywa w szpitalu. Rekonwalescent, który zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie będzie w pełni sprawny, opowiada jej o nalotach na ludność cywilną. Dziewczyna jest wstrząśnięta.

Nad ranem Meier i medyk znajdują pilota martwego. Przypuszczają, że popełnił samobójstwo, nie mogąc myśleć o swoim życiu jako niepełnosprawny. Niedługo potem pada informacja, że niemieckie władze rezygnują z dalszego prowadzenia szpitala wojskowego w Złoczewicach. Co stanie się z pacjentami?

Chaim prosi Marysię, by pomogła mu dostarczyć do getta skonstruowane przez niego granaty. Misji podejmuje się też Andrzej, który kilkakrotnie przemykał się już do getta w roli lekarza. Tym razem jednak mężczyzna nie ma szczęścia. Tuż po przekroczeniu bram, dr  Jankowski zostaje zastrzelony.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 54 - gdzie i kiedy oglądać?

54. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" będzie można obejrzeć w niedzielę 25 września 2022 roku o godzinie 20:15 na kanale TVP1.

Zapomniane polskie seriale - sprawdź, czy je oglądałeś

RadioZET.pl/Teleman.pl

 

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET