Obserwuj w Google News

"Wiedźmin 2": "Ziarno prawdy" zmienione na potrzeby serialu. Pojawi się nieoczekiwana postać [WIDEO]

2 min. czytania
06.08.2021 13:38

Pierwszy odcinek 2. sezonu "Wiedźmina" będzie adaptacją opowiadania "Ziarno prawdy". Twórcy serialu postanowili jednak nieco zmienić jego fabułę i wprowadzić postać, która nie pojawia się w tekście Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin 2
fot. Katalin Vermes/materiały prasowe Netflix

"Wiedźmin" powróci na Netflix z 2. sezonem już 17 grudnia 2021 roku. Podczas pierwszego w historii WitcherConu ogłoszono nie tylko datę premiery, ale też tytuły nowych odcinków. Dzięki temu wiemy, że pierwszy epizod nowego sezonu będzie oparty na opowiadaniu "Ziarno prawdy". Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, w nowym materiale wideo zdradziła jednak, że na ekranie zobaczymy nie do końca to, co napisał Andrzej Sapkowski.

Redakcja poleca

"Wiedźmin 2": "Ziarno prawdy" zmienione na potrzeby serialu [WIDEO]

Zanim zaczniecie panikować, uspokajamy, że w serialu pojawi się Nivellen, a ogólny zarys fabuły nadal będzie nawiązywał do historii znanej z "Pięknej i Bestii". Nivellena, tak jak zapowiadano, zagra Kristofer Hivju, znany przede wszystkim jako Tormund z "Gry o tron" (można go nawet zobaczyć w króciutkim fragmencie załączonego wideo). Jednak poza paniczem przemienionym w potwora, w pierwszym odcinku 2. sezonu "Wiedźmina" zobaczymy także... Ciri. Twórcy serialu postanowili pierwsze spotkanie Geralta i jego przybranej córki umiejscowić właśnie w Redanii, a nie w Brokilonie, jak uczynił to Andrzej Sapkowski w opowiadaniu "Miecz przeznaczenia". Co mówi na ten temat Lauren S. Hissrich, możecie posłuchać w poniższym wideo:

Netflix przypomina swoje największe hity w każdym gatunku. Widzieliście już wszystkie? [LISTA]

"Wiedźmin 2" - Kiedy premiera na Netflix?

Netflix spełnił obietnicę daną fanom Geralta i potwierdził, że nowe odcinki "Wiedźmina" zobaczymy jeszcze w 2021 roku. Premiera 2. sezonu została zaplanowana na 17 grudnia 2021 roku. W serialu powrócą Henry Cavill w tytułowej roli, a także Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer i Joey Batey jako Jaskier. W nadchodzących odcinkach pojawią się też nowi członkowie obsady w dobrze znanych fanom sagi rolach, m.in. Adjoa Andoh w roli Nenneke, Cassie Clare jako Filippa, Basil Eidenbenz jako Eskel, Paul Bullion jako Lambert, Chris Fenton jako Rience oraz wspomniany już Kristofer Hivju w roli Nivellena. W 2. sezonie pojawi się też Kim Bodnia jako Vesemir. Poświęcony jego postaci film animowany "Wiedźmin: Zmora wilka" trafi na Netflix już 23 sierpnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Twitter

Redakcja poleca