Obserwuj w Google News

"Wiedźmin": Znamy tytuły odcinków 2. sezonu! Co mówią nam o fabule?

2 min. czytania
12.07.2021 13:02
Zareaguj Reakcja

"Wiedźmin" powróci z 2. sezonem już 17 grudnia 2021 roku. Netflix pokazał pierwszy oficjalny zwiastun nowych odcinków i ujawnił, jakie tytuły będzie miał każdy z nich. Podczas WitcherConu zaprezentowano też mnóstwo materiałów specjalnych. 

Wiedźmin 2
fot. materiały prasowe Netflix

"Wiedźmin" doczekał się swojego pierwszego własnego konwentu, zorganizowanego przez Netflix i CD Projekt Red. Podczas WitcherConu ujawniono przede wszystkim długo wyczekiwaną datę premiery i pokazano zwiastun "Wiedźmina 2". Na tym nie skończyły się jednak przygotowane przez giganta streamingowego atrakcje. W wydarzeniu udział wzięli twórcy i gwiazdy serialu, pokazano też wiele materiałów specjalnych i zdradzono tytuły odcinków 2. sezonu "Wiedźmina".

Redakcja poleca

"Wiedźmin" - sezon 2: Znamy tytuły odcinków! Co mówią nam o fabule?

Nadchodzący, drugi sezon "Wiedźmina" (podobnie jak pierwszy) będzie składał się z 8 odcinków. Wystąpią w nich gwiazdy produkcji z Henrym Cavillem, Anyą Chalotrą, Freyą Allan i Joey'em Bateyem na czele, a także nowi członkowie obsady, którzy wcielą się w ikoniczne postaci z książek Andrzeja Sapkowskiego. W 2. sezonie pojawią się m.in.  Adjoa Andoh w roli Nenneke, Cassie Clare jako Filippa Eilhart, Kim Bodnia jako Vesemir, Basil Eidenbenz jako Eskel, Chris Fulton jako Rience, Kristofer Hivju jako Nivellen czy Paul Bullion jako Lambert. W jakich okolicznościach spotkamy te słynne postaci? Fani prozy Andrzeja Sapkowskiego z pewnością znajdą odpowiedzi w tytułach odcinków 2. sezonu "Wiedźmina":

Oglądaj

"Wiedźmin": gwiazda "Bridgertonów" jako Nenneke w 2. sezonie. Znów będą kontrowersje? [FOTO]

"Wiedźmin 2" - Netflix udostępnił materiały specjalne

Podczas WitcherConu zaprezentowano też garść innych materiałów specjalnych, które jeszcze bardziej rozbudzają apetyt na 2. sezon "Wiedźmina". Wśród nich znalazły się:

  • Sploty przeznaczenia

Niezwykłe przemiany, które przeszły i wyzwania, przed którymi stanęły dotychczas Yennefer z Vengerbergu i Ciri, księżniczka Cintry, to dopiero początek. Anya Chalotra i Freya Allan wspominają wydarzenia z pierwszego sezonu "Wiedźmina", które miały znaczący wpływ na ewolucję odgrywanych przez nie postaci. Aktorki uchylą również rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka ich bohaterki w drugim sezonie. 

Oglądaj

  • Za murami Kaer Morhen

Przedstawiane wielokrotnie w grach i na ekranie Kaer Morhen od dawna jest schronieniem dla Geralta i jego wiedźmińskiej braci. Ale jaka historia kryje się za starożytną twierdzą i jakie jest jej miejsce w historii Kontynentu? Pora zgłębić tajemnice, które skrywa słynna siedziba Szkoły Wilka!

Oglądaj

  • Ludzie Kontynentu

Potrzeba całej wioski, aby zbudować Kontynent. Poznaj utalentowanych twórców z ekipy pracującej nad "Wiedźminem", którzy podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy w nietypowych zawodach. Są to główny zbrojmistrz Nick Jeffries, kaskaderzy Matt Fraser i Dan Gregory, a także specjalistka ds... soczewek (!) - Ashruti Patel.

Oglądaj

Oglądaj

Oglądaj

"Wiedźmin" powróci na Netflix z 2. sezonem już 17 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix

QUIZ: jak dobrze znasz serial "Wiedźmin" od Netflixa?