Obserwuj w Google News

Widzowie krytykują serial "Anna Boleyn". Produkcja zbiera słabe noty

2 min. czytania
17.06.2021 10:44
Zareaguj Reakcja

Serial "Anna Boleyn" składa się z trzech epizodów. Produkcja jest pod ostrzałem krytyki i zbiera słabe noty. W dużej mierze chodzi o kolor skóry aktorki, która wcieliła się w dawną królową Anglii.

Jodie Turner-Smith
fot. ImagePressAgency/face to face/Facetoface/REPORTER/East News

Widzowie krytykują serial "Anna Boleyn". Produkcja zbiera słabe noty. Widzowie nie potrafią zaakceptować wyboru twórców, jeśli chodzi o główną rolę. W królową Anglii wcieliła się czarnoskóra aktorka, Jodie Turner-Smith. Głównym argumentem internautów jest zwrócenie uwagi na to, że druga żon Henryka VIII nie była takiego pochodzenia. Swoje niezadowolenie przekładają na niskie oceny serialu.

Zobacz także:  "Anne Boleyn": jest pierwszy zwiastun kontrowersyjnego serialu z Jodie Turner-Smith [WIDEO]

Widzowie krytykują serial "Anna Boleyn". Produkcja zbiera słabe noty

"Anna Boleyn" to brytyjski serial, który w trzech odcinkach przedstawia w zupełnie nowy sposób historię Anny Boleyn - słynnej drugiej żony jeszcze słynniejszego króla, czyli Henryka VIII. Produkcja ma przedstawiać ostatnie miesiące życia królowej. Twórcy już na wstępnym etapie prac zaznaczyli, że serial ma iść pod prąd i nie będzie wiernie odwzorowywał historii. 

Redakcja poleca

Wielu widzów nie może się pogodzić z tym, że w roli Anny Boleyn obsadzono czarnoskórą Jodie Turner-Smith. Jak podaje portal teleshow.wp.pl - internauci w swoich ocenach w ogóle nie skupili się na umiejętnościach aktorskich Turner-Smith, a jedynie na swoim niezadowoleniu z castingu. Spora część internautów jest oburzona, że serial ukazuje znaną postać w sposób odbiegający od historycznego pierwowzoru.

Co więcej, w światowej bazie filmów i seriali IMDB serial zbiera niezbyt pochlebne recenzje. Najniższą notę wystawiło prawie 16 tysięcy użytkowników.

"Anna Boleyn": gdzie obejrzeć serial?

Serial "Anna Boleyn" nie jest obecnie dostępny do obejrzenia w Polsce.

Zobacz także:  Sarah Jessica Parker odwiedziła po latach dom Carrie Bradshaw. Kiedy nowe odcinki serialu?

RadioZET.pl/Teleshow.wpl.pl

Aktorzy, którzy zmienili nazwiska. Jest ich naprawdę sporo