Obserwuj w Google News

"Wąż": Netflix zapowiada nowy serial o seryjnym mordercy. Kiedy premiera? [WIDEO]

1 min. czytania
05.03.2021 09:58
Zareaguj Reakcja

"Wąż" to nowa produkcja platformy Netflix traktująca o słynnym seryjnym mordercy, Charlesie Sobhraju. W sieci pojawiła się zapowiedź. Znamy też datę premiery.

"Wąż": Netflix zapowiada nowy serial o seryjnym mordercy. Kiedy premiera? [WIDEO]
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix powraca z kolejną opowieścią o osławionym seryjnym mordercy. Tym razem wybór padł na Charlesa Sobhraja, który w latach 70. został numerem 1 na liście poszukiwanych przez Interpol. Teraz zaś stał się głównym bohaterem serialu "Wąż". Co wiemy o produkcji i kiedy odbędzie się jej premiera? Szczegóły poniżej.

"Wąż" - zwiastun serialu Netflixa

Zwiastun serialu "Wąż" prezentuje się następująco:

Akcja serialu "Wąż" oparta została na prawdziwych wydarzeniach. W latach 1975–1976 Charles Sobhraj i jego dziewczyna Marie-Andrée Leclerc wspólnie przemierzali Tajlandię, Nepal i Indie, podając się za handlarzy klejnotami i mordując zachodnich turystów. Ich tropem ruszył początkujący pracownik ambasady Holandii w Bangkoku, który wraz z żoną i służbami z całego świata podjął się niebezpiecznej gry rozwikłania zagmatwanej sieci kłamstw i zbrodni. "Wąż" ma być zatem nie tylko zapisem zbrodni Sobhraja, ale także fascynującą opowieścią o próbie pociągnięcia go do odpowiedzialności.

Redakcja poleca

"Wąż" - kiedy premiera na Netflix?

Premiera serialu "Wąż" odbędzie się 2 kwietnia 2021 roku na platformie Netflix. Produkcja liczy 8 odcinków, które wyreżyserowali wspólnie Tom Shankland i Hans Herbots. Autorami scenariusza są zaś Richard Warlow i Toby Finlay.

W rolach głównych wystąpili: Tahar Rahim jako Charles Sobhraj, Jenna Coleman jako Marie-Andrée Leclerc, Billy Howle jako Herman Knippenberg, Ellie Bamber jako Angela Knippenberg, Amesh Edireweera jako Ajay Chowdhury oraz Tim McInnerny jako Paul Siemons.

Najlepsze dokumenty o seryjnych mordercach dostępne na Netflix [LISTA TOP 5] Najlepsze seriale Netflixa. 10 produkcji zasługujących na wyróżnienie - wybór redakcji