Obserwuj w Google News

"The Witcher: Blood Origin" z nowymi gwiazdami w obsadzie. Nowe informacje o prequelu "Wiedźmina"

2 min. czytania
17.09.2021 11:48
Zareaguj Reakcja

Ruszyły prace nad prequelem netflixowego "Wiedźmina", a z planu spływają nowe informacje. Do obsady "The Witcher: Blood Origin" dołączyła właśnie czwórka nowych aktorów. W kogo się wcielą?

"The Witcher: Blood Origin" z nowymi gwiazdami w obsadzie. Nowe informacje o prequelu "Wiedźmina"
fot. Susie Allnut/ materiały prasowe Netflix (zdjęcie poglądowe)

"The Witcher: Blood Origin" - nowe informacje o serialu. Ekipa rozpoczęła już prace nad aktorskim prequelem  "Wiedźmina" od Netflixa, a właśnie ogłoszono, że szeregi obsady zasiliła czwórka nowych aktorów. Jeden z angaży wskazuje na potencjalne nawiązanie do 2. sezonu "Wieśka" z Henrym Cavillem w roli głównej, który zadebiutuje już pod koniec tego roku.

Redakcja poleca

"The Witcher: Blood Origin" - nowi aktorzy w obsadzie

Jak podaje serwis Redanian Intelligence, Claire Cooper zagra w "The Witcher: Blood Origin". Gwiazda takich produkcji jak "Knightfall", "Hollyoaks" i "Snatch" wcieli się w bohaterkę imieniem Aevenien. Jeśli imię to brzmi dla was znajomo, spieszymy z wyjaśnieniem - w książkach Andrzeja Sapkowskiego wspomniana zostaje niejaka Aevenien, która była matką legendarnej elfiej prorokini Ithlinne (ta z kolei ma się pojawić w 2. sezonie "Wiedźmina"). Czy faktycznie w tę książkową bohaterkę wcieli się Cooper i możemy liczyć na pewne połączenie fabularne między serialami? To się okaże.

Do obsady dołączyli również Natasha Pate, Sabrina Basilé i Oliver Asante w pomniejszych rolach. Przypominamy, że akcja "The Witcher: Blood Origin" rozgrywać się będzie 1200 lat przed tym, jak na scenę wszedł Geralt z Rivii i przedstawi nam dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów. Poznamy losy pierwszego z wiedźminów, a także dowiemy się jak doszło do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Redakcja poleca

"The Witcher: Blood Origin" - kiedy premiera na Netflix?

Za powstanie serialu odpowiada Declan de Barra, który pełni rolę zarówno showrunnera, jak i producenta wykonawczego, wspólnie z Mattem O'Toole i Lauren Schmidt Hissrich (twórczynią serialowego "Wiedźmina"). W rolach głównych wystąpią Laurence O'Fuarain, Michelle Yeoh oraz Sophia Brown

Przewidywana data premiery serialu "The Witcher: Blood Origin" nie została jeszcze ujawniona. Przewiduje się jednak, że produkcja zadebiutuje na platformie Netflix pod koniec 2022 roku

Najlepsze seriale Netflixa. 10 produkcji zasługujących na wyróżnienie - wybór redakcji

RadioZET.pl/Redanian Intelligence/ Netflix