Obserwuj w Google News

To już koniec "The Walking Dead". Twórcy kończą serial 11. sezonem i zapowiadają spin-off

2 min. czytania
09.09.2020 16:24

"The Walking Dead" chyli się już ku końcowi, jednak nie żegnamy świata żywych trupów. Stacja AMC zapowiedziała inny serial osadzony w tym uniwersum. Skupi się na uwielbianej przez wszystkich postaci - Darylu Dixonie.

"The Walking Dead" sezon 1.
fot. DARKWOODS PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

"The Walking Dead", emitowany w Polsce pod tytułem "Żywe Trupy", to fenomen na światową skalę. Serial o zombie przez lata bił rekordy popularności, uzyskując wyniki, jakich pozazdrościć mogła nawet  "Gra o tron". Przez 10 lat obserwowaliśmy perypetie grupki ocalałych walczących o przetrwanie w świecie owładniętym przez umarłych. Teraz jednak nasza wspólna przygoda zbliża się ku końcowi. Jak podaje IGN, stacja AMC postanowiła zakończyć "The Walking Dead" na zbliżającym się 11. sezonie. Są jednak też dobre wieści - poznamy dalsze dwójki lubianych bohaterów.

"The Walking Dead" skończy się na 11. sezonie

Emitowany w tym roku 10. sezon "The Walking Dead" został przerwany przez wybuch pandemii koronawirusa. Finałowy odcinek, który pierwotnie miał się ukazać w maju, zadebiutuje 4 października 2020 roku. Ukaże się jednak sześć dodatkowych odcinków, w wyniku czego 10. sezon liczył będzie aż 22 epizody. Na drugą połowę 2021 roku planowana jest premiera 11. odsłony, która ma niestety być już ostatnią. Oznacza to, że "The Walking Dead" zakończy się w 2022 roku

Zobacz także:  "Z kamerą u Kardashianów" zniknie z anteny po 14 latach. To koniec pewnej epoki 

"The Walking Dead" - spin-off o Darylu i Carol

To jednak nie wszystko. Stacja AMC skrupulatnie pracuje nad rozszerzeniem swojego trupiego uniwersum. Już wkrótce odbędzie się premiera trzeciego serialu - "The Walking Dead: World Beyond", a w planach jest jeszcze film o Ricku Grimesie oraz świeżo zapowiedziany spin-off o przygodach Daryla Dixona i Carol Peletier. Dalsze szczegóły nie są obecnie znane.

Zobacz także:  Baby Yoda i Mandalorian na nowych zdjęciach z 2. sezonu hitu Disney+