Obserwuj w Google News

„The Walking Dead” – kolejny spin-off na horyzoncie. Kiedy premiera?

3 min. czytania
10.09.2020 10:54
Zareaguj Reakcja

„The Walking Dead” wiecznie żywe! Mimo, że główny serial powoli dobiega końca, decydenci stacji AMC nie próżnują i zapowiadają kolejny spin-off oryginalnej produkcji. Co już wiemy o „The Walking Dead: World Beyond”?

The Walking Dead, zombie
fot. DARKWOODS PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

„The Walking Dead” to niezwykle popularny serial amerykańskiej stacji AMC, bazujący na serii komiksów „Żywe Trupy” autorstwa Roberta Kirkmana, ilustrowanych przez Tony’ego Moore’a i Charliego Adlarda. Produkcja emitowana jest nieprzerwanie od 2010 roku, a choć z sezonu na sezon traci widownię, wciąż budzi żywe emocje najwierniejszych fanów. Zdają sobie z tego sprawę szefowie stacji, którzy w międzyczasie wypuścili już jeden „serial-odnogę” („Fear The Walking Dead”), a teraz zapowiadają kolejne produkcje, osadzone w pojemnym uniwersum.

„The Walking Dead” zakończy się po 11 sezonach

Ostatnio informowaliśmy, że produkcja ma zakończyć emisję po 11 sezonach. Szefowie stacji nie zamierzają jednak zabijać kury znoszącej złote jajka i już ogłosili nowe produkcje, osadzone w tym samym uniwersum. Jedna z nich zadebiutuje już za trzy tygodnie.

Czytaj także:  The Walking Dead: widzowie są przerażeni sceną erotyczną 

„The Walking Dead: World Beyond” – pierwszy zwiastun nowego spin-offu

„The Walking Dead” otrzyma nowy spin-off, zatytułowany „World Beyond”. Opowie on o apokalipsie zombie z perspektywy nowej grupy bohaterów. Tym razem będą to rezolutne nastolatki.

„The Walking Dead: World Beyond” – twórcy o serialu

„To, co ekscytuje nas w tym nowym serialu to fakt, że możemy wprowadzić zupełnie nowych bohaterów. Nie widzieliśmy wcześniej takiej grupy. To młodzi ludzie, ze świeżą perspektywą” – zdradził Matthew Negrete, showrunner nowego serialu.

Dodał także, że serial ma być zrozumiały dla nowych widzów, ponieważ opowie zupełnie nową historię, ale równocześnie ma zawierać w sobie wiele smaczków dla fanów oryginalnego serialu.

„Wprowadzany nowe elementy do mitologii dobrze znanego świata. Jedną z nich jest symbol trzech okręgów. Widzieliśmy jak Rick opuszcza sezon 9. „The Walking Dead” w helikopterze właśnie z takim symbolem. Teraz będziemy coraz częściej widzieć te helikoptery”.

Podkreślił więc, że choć jego nowy serial działa jako osobne dzieło, jest też silnie powiązany z dwoma poprzednimi tytułami serii, czyli „The Walking Dead” i „Fear The Walking Dead”, co powinno stanowić nie lada smaczek i dodatkową zachętę dla fanów tamtych produkcji.

Czytaj także:  Można już polować na zombie z „The Walking Dead” 

„The Walking Dead: World Beyond” – obsada i ekipa

Za sterami nowego serialu, który zapowiedziany jest jako rozpisany na 2 sezony serial limitowany, stoją Scott Gimple oraz Matthew Negrete, który jest też showrunnerem nowego serialu. Reżyserem premierowego odcinka jest natomiast Jordan Vogt-Roberts, najlepiej znany jako twórca filmu „Kong: Wyspa Czaszki” oraz inide-hitu „Królowie lata”.

Przed kamerą zobaczymy natomiast całkowicie nową obsadę. W młodych ludzi wcielili się: Aliyah Royale, Alexa Mansour, Nicolas Cantu oraz Hal Cumptson. W serialu występują także: Nico Tortorella, Annet Mahendru i Julia Ormond.

„The Walking Dead: World Beyond” – kiedy premiera?

Premiera nowego serialu ma odbyć się już 4 października, tuż po nowym odcinku serialu „The Walking Dead”.

Odcinek 16. zapowiedziany był pierwotnie jako finał 10. sezonu i miał zostać wyemitowany w kwietniu. Z powodu pandemii koronawirusa nie doszło to jednak do skutku. Teraz natomiast AMC zapowiedziało 6 dodatkowych odcinków tego sezonu, co oznacza, że seria nr 10 rozrośnie się aż do 22 odcinków. Dodatkowe epizody mają jednak zostać wyemitowane dopiero na początku 2021 roku.

Czytaj także:  Powstaje nowa dramatyczna wersja słynnego „Bajera z Bel-Air”