Obserwuj w Google News

"The Playlist": człowiek który zrewolucjoniozwał muzykę. Zwiastun serialu Netflix o Spotify [WIDEO]

2 min. czytania
14.09.2022 12:26
Zareaguj Reakcja

Netflix zaprezentował zwiastun serialu "The Playlist" - historii Daniela Elka - załozyciela serwisu Spotify. Jak wyglądał kulisy powstawania usługi?

The Playlist - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Niebawem na Netflix trafi szwedzki serial opowiadający o założycielu serwisu Spotify. W sieci zadebiutował zwiastun  "The Playlist". Kiedy premiera?

"The Playlist": serial Netflix o Spotify - zwiastun produkcji

Spotify jest tym dla muzyki, czym Netflix dla filmów i seriali - nowoczesnym rozwiązaniem konsumpcji treści, wykorzystującym nowe technologie. Oba serwisy stały się synonimami podobnych sobie usług i oba cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Redakcja poleca

Co ciekawe Netflix postanowił przyjrzeć się historii Spotify w nadchodzącym serialu, ukazującym losy Daniela Eka - człowieka, który nie zważając na przeciwności losu, postanowił wcielić w życie swój pomysł o darmowej i powszechnie dostępnej muzyce. Na oficjalnym kanale YouTube Netflix pojawił się pierwszy zwiastun serialu "The Playlist".

Oglądaj

Szwedzki dramat to miniserial składający się z 6 odcinków. Każdy z nich będzie trwał 45 minut. Scenariusz produkcji powstał na podstawie książki "Spotify Untold" autorstwa Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda – dziennikarzy biznesowych szwedzkiego Dagens Industri. Akcja serialu rozgrywa się w szczytowym okresie piractwa. Serial skupia się na Danielu Eku - młodym szwedzkim przedsiębiorcy internetowym i jego współpracownikach, którzy zmienili świat, dostarczając darmową i legalną muzykę za pośrednictwem internetu. To opowieść o tym, jak silne przekonania, niezachwiana determinacja, dostęp i świetne pomysły mogą pomóc małym graczom zakłócić istniejące quo, zmieniając sposób, w jaki wszyscy słuchamy muzyki.

W rolach głównych wystąpili Edvin Endre, Ulf Stenberg, Gizem Erdogan, Joel Lützow, Christian Hillborg, Janice Kamya Kavander, Amy Deasismont, Hanna Ardéhn, Sofia Karemyr, Ella Rappich, Agnes Kittelsen, Sam Hazeldine i Patrick Baladi.

Redakcja poleca

"The Playlist": kiedy premiera na Netflix?

Serial o powstaniu Spotify trafi na Netflix już 13 października 2022 roku. Reżyserem "The Playlist" jest Per-Olav Sørensen. Za scenariusz odpowiada Christian Spurrier. Producentami są natomiast Berna Levin z Yellow Bird UK oraz Eiffel Mattsson i Luke Franklin.

RadioZET.pl/Netflix/YouTube