Obserwuj w Google News

"Stranger Things" sezon 5: twórca serialu potwierdził, co zobaczymy w finale

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
10.06.2022 11:10
Zareaguj Reakcja

5. sezon "Stranger Things" przyniesie kolejny skok w czasie. Fabuła finałowego sezonu rozegra się wiele miesięcy po wydarzeniach z 4. serii.

Stranger Things - Millie Bobby Brown - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Fani "Stranger Things" czekają na razie na drugą część 4. sezonu serialu, ale z tyłu głowy mają świadomość, że za jakiś czas na Netflix trafi finał produkcji. Twórcy hitu już zapowiadają, co czeka nas 5. sezonu "Stranger Things".

"Stranger Things" sezon 5: kiedy rozgrywa się akcja finału?

Na 4. sezonu "Stranger Things" fani musieli czekać prawie 3 lata. Po obejrzeniu pierwszych 7 odcinków wyemitowanych pod koniec maja 2022 roku, mogli przeżyć spory szok spowodowany tym, że aktorzy wcielający się w głównych bohaterów zmienili się wizualnie, co jest spowodowane tym, że po prostu podrośli.

Redakcja poleca

Twórcy zdecydowali się więc na skok czasowy. Pomiędzy sezonami upłynęło trochę czasu, co ma tłumaczyć metamorfozę gwiazd, które i tak grają o wiele młodsze postacie. Jak podaje TVLine, Matt Duffer - jeden z twórców "Stranger Things" potwierdził, że między dwoma ostatnimi sezonami serialu znowu upłynie trochę czasu.

Jestem pewien, że zrobimy skok czasowy. Idealnie byłoby, gdybyśmy kręcili [sezony 4 i 5] w tym samym czasie, ale po prostu nie było na to wykonalnego sposobu. Więc po to są wszystkie dyskusje, które będziemy prowadzić z naszymi scenarzystami, kiedy zaczniemy pracę nad finałem.

Jak widać, twórcy początkowo chcieli, żeby ostatni sezon rozgrywał się tuż po wydarzeniach z 4. odsłony przygód dzieciaków z Hawkins. Niestety nie było takiej możliwości, tym bardziej że zdjęcia do ostatniego sezonu były kilkukrotnie opóźniane. Nie wyznaczono jeszcze daty rozpoczęcia zdjęć na planie 5. sezonu "Stranger Things", więc gwiazdy serialu ponownie zdążą nieco dorosnąć, a co za tym idzie, twórcy zmuszeni będą wpleść w scenariusz skok czasowy.

Redakcja poleca

"Stranger Things" sezon 5: kiedy premiera na Netflix?

Netflix podzielił 4. sezon na dwie części. Druga, w której zobaczymy odcinki 8 i 9 trafią do bazy platformy już 1 lipca 2022 roku. W serialu braci Duffer występują Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, Sadie Sink, Maya Hawke, Priah Ferguson, Cara Buono i Brett Gelman. Na piąty i ostatni sezon serialu, będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście miesięcy. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.

RadioZET.pl/TVLine