Obserwuj w Google News

"Squid Game": gwiazdor serialu Netflix zagra w "Gwiezdnych Wojnach". W kogo się wcieli?

2 min. czytania
09.09.2022 11:55
Zareaguj Reakcja

Jung-Jae Lee aktor z hitu Netlfix "Squid Game" wystąpi w jednej z produkcji należącej do serii "Gwiezdne Wojny". Kogo zagra południowokoreański artysta?

Jung-Jae Lee
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Świat "Gwiezdnych Wojen" powoli się rozszerza. Do serii filmów i seriali dołączy niebawem nominowany do nagrody Emmy Jung-Jae Lee - południowokoreański aktor, który zasłynął dzięki roli Gi-huna Seonga w hicie Netflix - serialu "Squid Game".

Jung-Jae Lee ze "Squid Game" zagra w "Gwiezdnych Wojnach"

Po zakończeniu nowej trylogii "Star Wars" prym przejęły seriale dostępne na Disney+. Do tej pory ukazały się dwa sezony "The Mandalorian", oraz po jednym "The Book of Boba Fett", "Obi-Wan", a niedługo zadebiutuje "Andor".

Redakcja poleca

To jednak nie koniec produkcji w odcinkach z serii "Star Wars", bo w kolejce jest już kilka kolejnych tytułów. W tym nadchodzący serial "The Acolyte". Jak podaje Deadline, Lee wystąpi w jednej z męskich ról w nowym tytule Lucasfilm. Tym samym dołączył do Amandly Steinberg oraz Jodie Turner-Smith, które są zaangażowane w jednych z głównych ról. Za "The Acolyte" odpowie Leslye Headland, która będzie nie tylko reżyserką, ale też shworunnerką, scenarzystką i producentką wykonawczą.

Na razie nie zdradzono, w kogo wcieli się Lee. "The Acolyte" będzie thrillerem, rozgrywającym się w ostatnich dniach Wielkiej Republiki. Serial został ogłoszony w grudniu 2020 roku. W uniwersum "Gwiezdnych Wojen" tytułowa nazwa odnosić się do osób posiadających dostęp do Mocy, które uczą się od Lorda Sithów.

Redakcja poleca

"The Acolyte": kiedy premiera nowego serialu "Star Wars"?

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących serialu, w tym daty jego premiery. Wiadomo, że ma trafić na Disney+ w 2023 roku. Fani muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Najnowszym tytułem "Star Wars", który trafi na platformę, będzie "Andor". Zadebiutuje już 21 września 2022 roku.

RadioZET.pl/Deadline