Obserwuj w Google News

Zaginięcie 19-latki ujawniło rodzinny koszmar. Powstał dokument o sprawie Brittney Wood [ZWIASTUN]

2 min. czytania
17.08.2021 13:53
Zareaguj Reakcja

Zaginięcie Brittney Wood, 19-latki z Alabamy, skierowało oczy całego świata na jej rodzinę. A to doprowadziło do odkrycia jednego z największych przestępstw seksualnych w historii USA. Zobacz zwiastun dokumentu "Monster in the Shadows".

Monster in the shadows sprawa Brittney Wood
fot. materiały prasowe Peacock

Brittney Wood została uznana za zaginioną w 2012 roku. Do dziś śledczy nie potrafią wyjaśnić, co tak naprawdę się z nią stało. Jej zniknięcie otworzyło jednak rodzinną puszkę Pandory, doprowadzając do odkrycia siatki przestępców seksualnych obejmującej trzy pokolenia w jej rodzinie.

Bob Dylan oskarżony o molestowanie seksualne 12-latki. Jest odpowiedź muzyka

Sprawa Brittney Wood tematem dokumentu "Monster in Shadows" [ZWIASTUN]

Brittney Wood miała tylko 19 lat, kiedy 30 maja 2012 roku zgłoszono jej zaginięcie. Ostatni raz była widziana, gdy szła do domu swojego wujka, Donalda "Donniego" Hollanda. Niedługo po tym, jak policja zaczęła badać sprawę jej zniknięcia, Holland został znaleziony martwy w lesie z raną postrzałową na głowie. Uznano to za samobójstwo i próbę ucieczki przed zeznaniami w sprawie Brittney.

Kiedy jednak zaczęto drążyć temat śmierci Hollanda, sprawa okazała się być o wiele bardziej skomplikowana i przerażająca. Śledczy odkryli, że zarówno Donnie, jak i jego żona Wendy, oraz dziewięcioro innych członków i przyjaciół rodziny od lat wykorzystywali seksualnie dzieci. Hollandowie i ich znajomi stworzyli siatkę, która - pod przykrywką rodzinnych imprez przy grillu - urządzała orgie z udziałem własnych dzieci, wymieniając się nimi między sobą. Co najmniej szesnaścioro dzieci zostało wykorzystanych przez ten rodzinny gang. Najmłodsze z nich były zmuszane do przyglądania się temu, co się działo z ich starszym rodzeństwem i kuzynami.

W wyniku śledztwa oskarżono i skazano 11 osób. Nigdy jednak nie odkryto, co stało się z samą Brittney. Do dziś na temat jej zniknięcia krąży wiele teorii - twórcy dokumentu "Monster in the Shadows" będą starali się je zgłębić w trzyczęściowej serii zrealizowanej dla platformy Peacock. Zobaczcie zwiastun:

Oglądaj

Redakcja poleca

"Monster in the Shadows" - Kiedy premiera?

Twórcą "Monster in the Shadows" jest Thomas Leader ("My Dad's on Death Row"). Wszystkie trzy części dokumentu trafią na platformę Peacock tego samego dnia, 26 sierpnia 2021 roku. Nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do Polski i gdzie będzie można ją zobaczyć.

RadioZET.pl/Peacock/Case Remains

6 popularnych aktorów skazanych za wyjątkowo odrażające zbrodnie [FOTO]