Obserwuj w Google News

Najlepsze seriale świąteczne na Boże Narodzenie 2021 [LISTA]

4 min. czytania
23.12.2021 15:41
Zareaguj Reakcja

Świąteczne seriale - które warto obejrzeć? Święta Bożego Narodzenia to czas, który najczęściej spędzamy z rodziną. Po wspólnym obiedzie, chętnie zaś zasiadamy przed telewizorem, aby obejrzeć coś niezobowiązującego. Tylko co wybrać? Podpowiadamy.

Dash & Lily - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Święta Bożego Narodzenia 2021 - jakie świąteczne seriale warto obejrzeć? Wybraliśmy najciekawsze seriale o tematyce świątecznej z bibliotek najpopularniejszych serwisów streamingowych: Netflix, HBO GO czy Apple TV+

Seriale świąteczne na platformie streamingowej Netflix

"Dash & Lily"

Opowieść o dwójce nowojorczyków, którzy przeżywają magiczną przedświąteczną przygodę, choć porozumiewają się jedynie za pomocą wiadomości zapisanych w tajemniczym pamiętniku. On - cynik i pragmatyk, ona - rozmarzona i romantyczna. Z pozoru nic ich nie łączy, ale dzięki wymianie tajnych wiadomości, oboje poznają inne oblicze świąt Bożego Narodzenia oraz samego Nowego Jorku. Niezwykle urokliwa opowieść o sile słowa pisanego, magii wyobraźni oraz wychodzeniu ze swojej strefy komfortu. Niezwykle przyjemna produkcja dla całej rodziny.

"Facet na Święta"

Norweski serial oryginalny Netflixa, podążający za losami młodej pielęgniarki, która mając dość bycia jedyną singielką przy wigilijnym stole, w tym roku postanawia znaleźć chłopaka, którego będzie mogła przedstawić rodzinie. Sprawy jednak znacznie się komplikują, a Johanne będzie musiała sprostać serii zaskakujących sytuacji, aby osiągnąć swój cel. Ciekawy, słodko-gorzki portret zbliżającej się do trzydziestki dziewczyny, która próbuje ułożyć sobie życie.

"Jak zniszczyć Święta?"

Komedia świąteczna rodem z RPA. W świątecznym serialu oryginalnym platformy Netlfix, niezależna i uparta Tumi, przypadkiem rujnuje weselne plany swojej siostry. Chcąc naprawić swój błąd, mnoży jednak kolejne problemy. Czy rodzina, która uważa ją za "czarną owcę", wybaczy jej kolejne potknięcia? "Jak zniszczyć Święta" to zaskakująca komedia omyłek, która tak spodobała się widowni, że niedawno na Netflix trafił drugi sezon serialu.

"The Holiday Movies That Made Us"

Specjalne, świąteczne odcinki programu "Filmy Naszej Młodości", w których prowadzący opowiadają o sukcesie świątecznych filmów, jak: "Elf", "Miasteczko Halloween" czy " Kevin sam w domu". Zdradzają ciekawe fakty na temat pracy nad tymi dziełami i prezentują powody, dla których stały się dziełami otoczonymi niemal kultem.

Redakcja poleca

"Obłędnych Świąt"

Rozgrywający się w okresie przedświątecznym sitcom o twardej głowie rodziny, który musi pogodzić się z faktem, że jego córka przyprowadziła swojego chłopaka muzyka na Święta. Starcie charakterów, podlewane świątecznym stresem, będzie wyjątkowo wybuchowe.

"Holiday Secrets"

Niemiecki miniserial, który eksploruje zawiłą, wyjątkowo dramatyczną i mocno skrywaną historię pewnej rodziny. Sekrety wyjdą na jaw podczas świątecznego obiadu, a żaden z członków familii nie był gotowy na poznanie mrocznej prawdy. Te święta zmienią wszystko.

"Elves"

Nowy serial fantasy, z nutką horroru, który podchodzi do tematyki świątecznej w nieco mniej oklepany sposób. Podczas świątecznych wakacji młoda dziewczyna omyłkowo wypuszcza do świata małe, groźne elfy, które w niczym nie przypominają uroczych stworzeń znanych z bajek. Prawdziwe elfy, wywodzące się z lokalnego folkloru, to stworzenia krwiożercze i siejące postrach. Szykują się zaskakujące przedświąteczne przygotowania.

"BoJack Horseman: A Christmas Special"

Specjalny odcinek wybitnego serialu komediowo-dramatycznego "BoJack Horseman". Czy nie stroniący od kieliszka celebryta jest w stanie przeżyć normalne święta? Czy jednak i tak ważna okazja stanie się przyczynkiem do nowych problemów? Odcinek świąteczny nagrodzonego serialu stara się pokazać bohatera w nieco innym świetle.

"A Very Murray Christmas"

Specjalny program rozrywkowy produkcji Netflixa, w którym Bill Murray obawia się, że nikt nie przyjdzie na jego występ, gdyż w Nowym Jorku panuje śnieżyca. Zaczyna rozważania o mijającym roku, aż... dzieją się różne zabawne rzeczy.

"Aggretusuko: We Wish You A Metal Christmas"

Specjalny odcinek znanego i lubianego anime „Aggretusuko”, w którym bohaterowie próbują świętować Boże Narodzenie po swojemu - w rytmie metalowych szlagierów. Ciekawa zabawa formą i lekcja o tym, by nigdy nie przestawać być sobą.

Świąteczne odcinki najpopularniejszych seriali

Warto pamiętać też, że niemal wszystkie popularne seriale posiadają swoje odcinki, rozgrywające się przed świętami Bożego Narodzenia i ogrywające to wydarzenie na swój własny, urokliwy sposób. Niedawno szefostwo Netflixa przypomniało o nich w specjalnym poście w swoich mediach społecznościowych.

Seriale świąteczne na platformie streamingowej HBO GO

"Święty i spółka"

Oryginalny serial animowany amerykańskiej platformy HBO Max to historia prezentująca warsztat Świętego Mikołaja niczym bezduszną korporację. Podążamy za główną bohaterką, gdy ta próbuje uzyskać awans i zastąpić Mikołaja na stanowisku kierowniczym. Sprawa nie będzie jednak prosta, bo na Biegunie Północnym panuje prawdziwy wyścig szczurów.

"Opowieść wigilijna"

Serial telewizji FX, który na nowo opowiada słynną "Opowieść wigilijną", celowo podpijając w niej elementy rodem z mrocznego horroru. Ciekawe spojrzenie na znaną i uznaną historię, a także zaskakująca gra z oczekiwaniami widza. Miniserial z Guyem Pearcem i Andym Serkisem cieszył się sporą popularnością.

Seriale świąteczne na platformie streamingowej Apple TV+

"Ted Lasso - The Missing Christmas Mustache"

Animowany short ze świata świetnie przyjętego i nagradzanego serialu oryginalnego Apple TV+ "Ted Lasso". W tej krótkiej historii wszyscy bohaterowie zastanawiają się, co stało się z charakterystycznymi wąsami głównego bohatera. Czy zagadka zostanie rozwiązana przed Świętami?

Redakcja poleca

"Snoopy: For Auld Lang Syne"

Odcinek specjalny serialu o Snoopym i jego przyaciołach, w którym poznają prawdziwą wartość świąt Bożego Narodzenia.

"Mariah Carey's Magical Christmas Special" i "Mariah's Christmas: The Magic Continues" 

Dwa odcinki specjalnego show świątecznego, w którym piosenkarka Mariah Carey, wraz z zaproszonymi gośćmi prezentuje skecze oraz swoje najsłynniejsze, wprawiające w pozytywny nastrój utwory. Pozycja nie tylko dla fanów artystki.

Czytaj także:  Nie tylko "Listy do M." - wybieramy najciekawsze polskie filmy świąteczne [LISTA]

RadioZET.pl/Decider.com/informacja prasowa Apple TV+

12 najlepszych seriali w historii telewizji - wybór redakcji