Obserwuj w Google News

Saturday Night Live oddaje hołd Ukrainie. Zamiast zwyczajowego monologu „Modlitwa za Ukrainę”

1 min. czytania
28.02.2022 15:09
Zareaguj Reakcja

Saturday Night Live w hołdzie dla Ukrainy. Podczas sobotniego programu satyrycznego na żywo, odbył się mały hołd dla pokazania solidarności z ludnością Ukrainy, która musi poradzić sobie z militarną napaścią Rosji. W jaki sposób poruszono palący problem?

Saturday Night Live
fot. NBC/Everett Collection/East News

Saturday Night Live to popularny program satyryczny, w którym zaproszeni goście oraz ekipa produkcji wystawiają różnorodne skecze, naśmiewające się z różnorodnych bieżących sytuacji. Tym razem jednak zamiast zwyczajowego monologu, sobotni odcinek programu z 26 lutego rozpoczął się pieśnią Ukraińskiej Orkiestry Nowojorskiej, która zaprezentowała utwór „Prayer for Ukraine” (pol. „Modlitwa za Ukrainę”). 

Najnowsze wiadomości o wojnie na Ukrainie [RELACJA NA ŻYWO]

Redakcja poleca

SNL oddaje hołd Ukrainie 

Podczas sobotniego otwarcia programu, w miejsce zwyczajowego monologu, wypowiedzianego przez zaproszonego gościa (tym razem prowadzącym był komik John Mulaney), na ekranie pojawiły się Kate McKinnon i Cecily Strong, które poważnym tonem zaprosiły na występ Ukrainian Chorus Dumka of New York, który zaprezentował pieśń „Modlitwa za Ukrainę”.

Pod koniec występu oczom widzów ukazał się zaś napis „Kyiv” („Kijów”) ułożony ze świec. Po przerwie reklamowej program rozegrał się już zwyczajowo, ale gest solidarności pracowników programu NBC był szeroko komentowany w mediach przez kolejne godziny.

Czytaj także:  Zmiany w "M jak miłość" i innych ważnych serialach TVP w ramach solidarności z Ukrainą

RadioZET.pl/Enterainment Weekly/Onet.pl/YouTube

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]