Obserwuj w Google News

Ryan Murphy stworzy dla Netflixa serial o słynnym seryjnym mordercy - Jeffreyu Dahmerze

2 min. czytania
05.10.2020 10:19
Zareaguj Reakcja

Ryan Murphy i Netflix znów łączą siły. "Monster: The Jeffrey Dahmer Story" to serial, który opowie o Kanibalu z Milwaukee - jednym z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii USA.

"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" - Ryan Murphy o seryjnym mordercy dla Netflix
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Ryan Murphy, wraz z Ianem Brennanem, stworzył dla Netflixa już trzy seriale - "Wybory Paytona Hobarta", "Hollywood" oraz głośne "Ratched". Rzeczony duet znów nawiązał współpracę z gigantem streamingowym, owocem której ma być serial "Monster: The Jeffrey Dahmer Story". Co wiemy o produkcji?

"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" - Ryan Murphy o seryjnym mordercy dla Netflix

"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" traktować będzie o zbrodniach jednego z najsłynniejszych i najokrutniejszych seryjnych morderców w historii USA. Jeffrey Dahmer, znany jako Kanibal z Milwaukee, w latach 1978-1991 zamordował 17 młodych mężczyzn. Był nie tylko mordercą, ale również nekrofilem i kanibalem. Jego przyjemna aparycja oraz zwykłe szczęście (i nieudolność organów ścigania) pozwoliły mu pozostawać nieuchwytnym przez wiele lat. Nawet, gdy został schwytany, wiele osób wątpiło w winę Dahmera.

10 seriali w sam raz na jesień. Co oglądać na Netflixie, HBO GO i w telewizji?

"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" ma opowiedzieć tę historię głównie z perspektywy ofiar, obnażając niekompetencję policji i śledczych, którzy wiele razy mieli okazję schwytać Dahmera i powstrzymać jego morderczy proceder. 

"Monster: The Jeffrey Dahmer Story" - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie wiemy, kiedy zadebiutuje serial "Monster: The Jeffrey Dahmer Story". Jego twórcami są Ryan Murphy (człowiek, który dał światu "American Horror Story" i "American Crime Story") oraz Ian Brennan. Nie wybrano jeszcze odtwórcy głównej roli. Wiemy jednak, że w produkcji wystąpi dwukrotnie nominowany do Oscara Richard Jenkins ("Kształt wody"). Wcieli się on w ojca Dahmera.

Posłuchaj podcastu

Netflix w październiku. 7 produkcji, na które czekamy [WIDEO]