Obserwuj w Google News

"Ród smoka": odszedł jeden z twórców serialu. Co dalej z produkcją?

2 min. czytania
02.09.2022 13:12
Zareaguj Reakcja

"Ród smoka" jest obecnie jednym z najważniejszych tytułów HBO. Okazuje się, że z produkcji niespodziewanie postanowił odejść jeden z twórców serialu, Miguel Sapochnik. Jaki jest tego powód i jaki los czeka "Ród smoka"?

Ród smoka
fot. Materiały prasowe HBO

"Ród smoka": odszedł jeden z twórców serialu. Nad powstaniem prequela "Gry o tron" Miguel Sapochnik pracował trzy lata. Showrunner postanowił jednak odejść z ekipy tworzącej produkcję. Dlaczego podjął taką decyzję i co dalej z "Rodem smoka"?

Zobacz także:  "Ród smoka": pedofilska scena oburzyła widzów serialu HBO. "Zaczęli pokazywać po***ane rzeczy"

"Ród smoka": odszedł jeden z twórców serialu. Co dalej z produkcją?

"Ród smoka" to prequel "Gry o tron", który jest obecnie emitowany na HBO. Jak donosi The Hollywood Reporter - z pracy przy serialu zrezygnował Miguel Sapochnik, jeden z showrunnerów. Producent pracował nad tytułem przez ostatnie trzy lata. Jak podają amerykańskie media - postanowił odejść ze względu na wyczerpanie intensywną i stresującą pracą przy serialu. Wiadomo, że Sapochnik ma zatrzymać funkcję producenta wykonawczego, a jego obowiązki showrunnera przejmie w stu procentach Ryan Condal. Jak podaje portal swiatseriali.interia.pl - oto co powiedział Miguel:

Praca w 'tronowym' uniwersum przez kilka lat była zaszczytem i przywilejem. Szczególnie miło wspominać będę czas spędzony ze wspaniałą ekipą i obsadą "Rodu smoka". Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy w pierwszym sezonie, a entuzjastyczne opinie widzów sprawiają, że jestem przeszczęśliwy. Decyzja o ruszeniu dalej była niewiarygodnie trudna, ale wiem, że dokonałem dobrego wyboru.

Jak to wpłynie na serial "Ród smoka"? Jeśli chodzi o pierwszy sezon to nie ma się czego obawiać. Sapochnik zakończył już wszelkiego rodzaju prace, ale nie będzie natomiast tworzył drugiego sezonu "Rodu smoka", którego powstanie zostało oficjalnie potwierdzone przez HBO.

Redakcja poleca

Nieoficjalnie mówi się też o tym, że Miguel Sapochnik zaangażował się w inny projekt HBO. Szczegóły nie są jeszcze znane.

"Ród smoka": kiedy i gdzie oglądać serial?

Serial "Ród smoka" jest emitowany na antenie HBO. Odcinki trafiają również na platformę HBO Max.

Zobacz także5. sezon "Opowieści podręcznej" z datą. Kiedy trafi na HBO Max?

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/swiatseriali.interia.pl

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max