Obserwuj w Google News

Robyn Griggs nie żyje. Gwiazda serialu "Inny świat" miała tylko 49 lat

2 min. czytania
16.08.2022 07:42
Zareaguj Reakcja

Zmarła Robyn Griggs - amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Była gwiazdą serialu "Inny świat". Odeszła w wieku 49 lat. Co było powodem jej śmierci?

Inny świat - Robyn Griggs - kadr z serialu
fot. NBC/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

13 sierpnia 2022 roku odeszła Robyn Griggs. Była amerykańską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Miała tylko 49 lat.

Robyn Griggs nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci aktorki poinformowano za pośrednictwem jej strony na Facebooku.

print screen z Robyn Griggs Wiley/Facebook
fot. print screen z Robyn Griggs Wiley/Facebook
Cześć wszystkim,
Z ciężkim sercem i wielkim smutkiem ogłaszam odejście Robyn.
Już nie cierpi i chciałaby, żebyśmy zapamiętali same dobre wspomnienia na jej temat.
Nigdy nie zapomnę, jak bardzo była otwarta na opowiadanie swojej historii i akceptację mojej pomocy w jej opowiedzeniu. Chciała pomagać ludziom i rozpowszechniać informacje o swojej historii. Byłem zaszczycony, że to robiłem.
Spoczywaj w pokoju moja przyjaciółko, kocham cię i uśmiecham się, kiedy myślę o tobie.

Aktorka od kilku lat chorowała na raka szyjki macicy. W ciągu ostatniego miesiąca wykryto u niej cztery nowe guzy. Na fanpage'u Griggs zamieszczono zdjęcia ukazujące, jak choroba wyniszczyła jej organizm.

print screen z Robyn Griggs Wiley/Facebook
fot. print screen z Robyn Griggs Wiley/Facebook

Powodem śmierci był więc nowotwór złośliwy w IV fazie.

Redakcja poleca

Robyn Griggs urodziła się 30 kwietnia 1973 roku w Tunkhannock w stanie Pensylwania. Jej kariera aktorska zaczęła się w wieku 3 lat, kiedy występowała na scenie. W okresie szkolnym pobierała lekcje aktorstwa i tańca, by w przyszłości związać się z branżą rozrywkową. W drugiej połowie lat 80. zadebiutowała w broadwayowskim musicalu "Annie". Prowadziła też program stacji Nickelodeon "Rated K".

W 1991 roku zyskała rozpoznawalność dzięki roli Stephanie Hobart w serialu "Tylko jedno życie". Wystąpiła w 6 odcinkach produkcji. Najpopularniejszą rolą Griggs była Maggie Cory z opery mydlanej "Inny świat". Aktorka zagrała w 21 odcinkach serialu. Miała wystąpić w produkcji "Hard Copy", ale było to niemożliwe ze względu na związek z producentem tytułu - Johnem Wayne'em Bobbittem. W połowie lat 90. postanowiła zrobić sobie przerwę od telewizji i skupiła się wyłącznie na aktorstwie teatralnym.

Przed kamerę wróciła po kilku latach. Pierwszym filmem z jej udziałem był niskobudżetowy horror "Zombiegeddon" z 2003 roku. Od tego czasu wystąpiła w kilku filmach niezależnych, takich jak "Minds of Terror", "2020: An American Nightmare", "Slashers Gone Wild!", "Shadows in the Woods", "October Moon 2: November Son", "Demon Divas and the Lanes of Damnation", czy "Hellweek". Ostatnim tytułem z udziałem Griggs był horror "Joey Hollywood's Movie Night 2" z 2015 roku.

Redakcja poleca

Griggs dowiedziała się, że choruje na raka w 2020 roku. W chwili śmierci przebywała w hospicjum.

RadioZET.pl/Deadline/Facebook