Obserwuj w Google News

"Przyjaciele" –Ciemnoskórzy aktorzy w nowej wersji serialu. „Ten z Lepszą Reprezentacją”

3 min. czytania
22.09.2020 16:34
Zareaguj Reakcja

„Przyjaciele” to niezwykle popularny amerykański sitcom, który nieprzerwanie zyskuje nowe rzesze fanów. Dzisiaj, tj. 22 września, serial obchodzi swoje 26. urodziny. Z tej okazji stacja NBC postanowiła umilić czas fanom, prezentując akcję czytania serialu na żywo przez grupę nowych aktorów, odgrywających charakterystyczne role.

Przyjaciele
fot. EAST NEWS

„Przyjaciele” zadebiutowali na antenie NBC dokładnie 22 września 1994 roku. W przeciągu kilku tygodni serial stał się istnym fenomenem telewizyjnym, o którym mówi się do dziś. Dość powiedzieć, że wydaje się wręcz, że popularność serialu z roku na rok nie maleje, a raczej zyskuje na sile. Nie bez przyczyny to właśnie „Przyjaciele” stali się łakomym kąskiem z walce platform streamingowych. Walka o prawa do emisji serialu na łamach swoich platform była zacięta.

„Przyjaciele” – „Ten z Nową Obsadą” 

„Przyjaciele” stanowią tak znaczący element kulturalnego krajobrazu Stanów Zjednoczonych, że z okazji każdych kolejnych urodzin serialu, stacja telewizyjna NBC szykuje dla widzów nie lada niespodziankę. W tym roku będzie to czytanie scenariusza na żywo przez grupę ciemnoskórych aktorów. W ostatnich latach serial spotkał się z licznymi głosami krytycznymi, podkreślającymi, jak mało zdywersyfikowana etnicznie jest obsada serialu. Dzisiejsze wydarzenie ma więc szansę w symboliczny sposób naprawić ten błąd przeszłości.

Czytaj także:  "Przyjaciele": Jak dziś wyglądają aktorzy z serialu? [GALERIA]

„Przyjaciele” – „Ten z Nową Obsadą” – kto wystąpi w specjalnym odcinku?

„Przyjaciele” w nowej obsadzie prezentują się wyjątkowo interesująco. Sterling K. Brown („Tacy jesteśmy”, „Czarna Pantera”) wcieli się w Rossa, Ryan Bathe („Trauma”, „Medium”) będzie Rachel, Jeremy Pope („Hollywood”) Chandlerem, Uzo Aduba („Orange is the new Black”) zagra Phoebe, a Aisha Hinds („Inwazja”, „Pod kopułą) Monicę.

„Przyjaciele” – „Ten z Nową Obsadą” – co jeszcze warto wiedzieć?

Odcinek, który nowa ekipa aktorów będzie czytać, to „Ten, Gdy Nikt Nie jest Gotowy”, czyli słynny „bottle episode”, rozgrywający się w mieszkaniu Monici i Rachel, gdy przyjaciele nie mogą się zebrać do wyjścia na galę Rossa. Odcinek pochodzi z sezonu 3 i przez wielu fanów uznawany jest za jeden z najlepszych epizodów całego serialu.

Specjalny odcinek serialu zostanie nagrany nie tylko dla uciechy fanów na całym świecie, ale także, aby wesprzeć organizację non-profit When We All Vote. Jest to organizacja wspierana przez Michelle Obamę, której celem jest doprowadzenie do zwiększenia frekwencji wyborczej w USA i ujednolicenia praw wyborczych.

Godzinny show „Zoom Where It Happens” zostanie wyreżyserowany przez Salli Richardson-Whitfield. Prowadzącą spotkanie z nową obsadą będzie Gabrielle Union, która wystąpiła w niewielkiej roli w serialu w 2001 roku.

„Przyjaciele” – „Ten z Nową Obsadą” – gdzie i kiedy oglądać? 

Wydarzenie odbędzie się na specjalnej stronie internetowej „Zoom Where It Happens” (co jest pięknym nawiązaniem do jednej z piosenek musicalu „Hamilton”) dzisiaj, tj. we wtorek 22 września o 18.00 czasu amerykańskiego. Po wejściu na stronę dowiadujemy się, że odczyt na żywo będzie można oglądać ok. 3 rano czasu polskiego.

Kontynuacja serii

Warto podkreślić, że tego rodzaju działania stają się w ostatnich tygodniach coraz bardziej popularne. Aktorzy, nie mogąc wejść na plan, imają się dodatkowych zajęć, dlatego coraz chętnej angażują się w projekty czytania na żywo scenariuszy filmowych. 

Ostatnio informowaliśmy nawet, żę w ramach jednej z takich akcji doszło do ponownego spotkania dawnych małżonków: Jennifer Aniston spotkała ponownie Brada Pitta. A Internet oszalał.

„Przyjaciele” – Reunion Special dla HBO MAX

W tym miejscu warto przypomnieć także, że platforma streamingowa HBO MAX przygotowuje specjalny godzinny program z udziałem całej obsady „Przyjaciół”. Wiemy, że będzie to odcinek wspominkowy, w którym aktorzy zbiorą się, by porozmawiać nad pracę na planie serialu. Produkcja miała już ujrzeć światło dzienne, jednak z powodu pandemii koronawirusa termin nagrania „Speciala” ciągle jest przekładany. W tej chwili nie wiadomo więc, kiedy dokładnie „Friends Reunion Special” ujrzy światło dzienne.

Czytaj także: "Przyjaciele" – gwiazdy serialu przygotowały niespodziankę dla fanów.