Przyjaciele: Serialowy Ross broni serial przed oskarżeniami o seksizm i homofobię
"Przyjaciele" to kultowy serial, który powstawał w latach 1994-2004. Często zarzuca się twórcom "Przyjaciół" homofobię i oskarża ich o seksizm. David Schwimmer, czyli serialowy Ross, broni produkcji. Jakich użył argumentów?
Przyjaciele: Serialowy Ross broni serial przed oskarżeniami o seksizm i homofobię. "Przyjaciele" to najpopularniejszy serial wszech czasów, który pokochali widzowie na całym świecie. Niedawno minęło 25 lat od premiery pierwszego odcinka. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o homofobii w serialu i seksistowskich żartach. David Schwimmer, czyli serialowy Ross, postanowił się wypowiedzieć na ten temat.
Zobacz także: Przyjaciele: Jak dziś wygląda mały Ben, syn Rossa? Wiemy, czym się zajmuje
Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"
Przyjaciele: Serialowy Ross broni serial przed oskarżeniami
Ostatni klaps na planie serialu "Przyjaciele" padł w 2004 roku. Serial wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a do tego można go oglądać na Netflixie. Od momentu, gdy serial jest dostępny na popularnej platformie, pojawiły się oskarżenia o seksizm oraz homofobię. Jakie są argumenty oburzonych fanów?
Twórcom serialu zarzuca się złe traktowanie kobiet, wyśmiewanie mniejszości seksualnych oraz nadwagi. Serialowy Ross, czyli David Schwimmer, wypowiedział się na ten temat dla "Guardiana" i stanowczo broni "Przyjaciół". Aktor przypomina, że serial powstawał w latach 90.
Był przełomowy w tym czasie, jeśli chodzi o sposób, w jaki mówił o seksie, małżeństwach jednopłciowych czy w ogóle związkach - uważa.
Co ciekawe, Schwimmer uważa, że powinny powstać nowe wersje "Przyjaciół". Proponuje, żeby w takiej odsłonie bohaterowie mieli inny kolor skóry lub nawet pochodzili z innego kraju.
Zdawałem sobie sprawę z tego braku różnorodności i przez lata prowadziłem kampanię, aby Ross umawiał się nie tylko z białymi kobietami. Jedną z pierwszych partnerek, które miałem w serialu, była Azjatka, później umawiałem się z Afroamerykanką. To był świadomy nacisk z mojej strony - wyznał.
David Schwimmer podkreśla także, że jego bohater był Żydem, a w jednym z odcinków pokazano święta z jego perspektywy. Aktor uważa, że krytyka jest przesadzona. Próbuje zwrócić uwagę na to, że serial powstawał ponad 20 lat temu, w zupełnie innych realiach.
Zobacz także: Przyjaciele: Emma skończyła 18 lat. Odpowiedziała na życzenia Chandlera
Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć
RadioZET.pl/Onet.pl/RO