Obserwuj w Google News

Peter Bowles nie żyje. Gwiazdor znanego brytyjskiego serialu miał 85 lat

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
18.03.2022 11:53
Zareaguj Reakcja

Zmarł Peter Bowles - brytyjski aktor teatralny i telewizyjny. Zasłynął rolą w serialu "To The Manor Born". Miał 85 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Peter Bowles
fot. WENN.com/agefotostock/East News

17 marca 2022 roku odszedł Peter Bowles. Był angielskim aktorem występującym w teatrze i przed kamerami telewizyjnymi. Zmarł w wieku 85 lat. 

Peter Bowles nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Bowlesa poinformował jego agent w oświadczeniu wydanym BBC.

Rozpoczął karierę w Old Vic Theatre w 1956 roku, zagrał w 45 przedstawieniach teatralnych, przechodząc na emeryturę w wieku 81 lat w "Egzorcyście" wystawianym w Phoenix Theatre.

Przyczyną śmierci aktora był rak. Nie podano szczegółów dotyczących choroby.

Redakcja poleca

Peter Bowles urodził się 16 października 1936 roku w Londynie. Debiut aktorski zaliczył na deskach Old Vic Theatre w roku 1956, grając małe role w sztukach Szekspira. Podczas amerykańskiej trasy grał również na Broadwayu. Wraz z rozwojem kariery występował również w innych teatrach, między innymi Globe Theatre, Phoenix Theatre, Garrick Theatre, Arts Theatre, czy Piccadilly Theatre.

W 1956 roku Bowles wystąpił jako statysta w filmie "The Extra Day". Prawdziwy debiut przed kamerą nastąpił w 1959 roku w serialu "The Last Chronicle of Barset". W kolejnych latach grał w takich produkcjach, jak "Magnolia Street", "The Great War", "Crane", "Emergency-Ward 10", "Święty", "Szarża lekkiej brygady", "Rewolwer i melonik", "Sherlock Holmes", "Biuro zabójców", "Naoczny świadek", "Brett", "Sherlock Holmes i inni", "Czarny Królewicz", "Crown Court", "Good Girl", "Ja, Klaudiusz", "Zniknięcie", "Vice Versa", "Lytton's Diary", "Pod niebem Afryki", "Adwokat z Old Bailey", "Randall i duch Hopkirka", "Szpital Holby City", "Poirot", "Zaczarowane baletki", "Angielska robota", czy "Wiktoria". Ostatnią produkcją z udziałem Bowlesa był film "Off the Rails" z 2021 roku.

Redakcja poleca

Największą popularność przyniosła mu rola Richarda DeVere'a w sitcomie "To the Manor Born". Występował w nim od samego początku w roku 1979 do zakończenia produkcji w roku 1981. Pojawił się również w odcinku specjalnym, który trafił do emisji w roku 2007. 

Bowles zostawił swoją żonę Susan Bennett oraz trójkę ich dzieci - Guya, Adama i Sashę.

RadioZET.pl/Deadline/BBC

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET