Obserwuj w Google News

Netflix zmienia politykę dotyczącą seriali? Zostaną wprowadzone nowe zasady

2 min. czytania
23.06.2022 10:44
Zareaguj Reakcja

Netflix zamierza wprowadzić ważne zmiany, ale pomimo spadku subskrybentów, nie będzie rezygnował z wielomiliardowych budżetów na oryginalne produkcje. Zamiast tego nie będzie co liczyć na to, że seriale doczekają się więcej niż trzech sezonów.

Netflix
fot. Shutterstock

Netflix zmienia politykę dotyczącą seriali? Zostaną wprowadzone nowe zasady. Przede wszystkim gigant streamingowy nie zamierza rezygnować z ilości wydawanych seriali i na nowe produkcje przewidziano wielomiliardowy budżet. Nastąpi jednak wielka zmiana. Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  Rowan Atkinson gorzko o współczesnym postrzeganiu żartów w komediach

Netflix zmienia politykę dotyczącą seriali? Zostaną wprowadzone nowe zasady

Netflix na początku 2022 roku zanotował bardzo duży spadek subskrybentów. To pierwszy taki przypadek w historii platformy, spowodowany między innymi silną konkurencją na rynku. Z tego też powodu właściciele Netflixa zapowiadali walkę ze współdzieleniem kont, po drodze pojawiły się też inne pomysły. W efekcie zawieszono prace na planach wielu seriali, inne anulowano.

Redakcja poleca

Netflix postanowił się zabezpieczyć w kwestii oryginalnych produkcji. Właściciele platformy nie zamierzają rezygnować z publikowania nowych seriali i na potrzeby tego pomysłu ustanowiono wielomiliardowy budżet. Jak podaje jednak serwis wirtualnemedia.pl - zostanie ograniczona natomiast emisja tych seriali. Wstępnie mówi się o tym, że seriale Netflixa będą się składać z trzech sezonów. Wynika to, że w przeciwnym razie widzowie tracą zainteresowanie produkcją i odchodzą, a co za tym idzie - Netflix traci pieniądze.

Jak donosi Variety, budżet na lata 2022 i 2023 wynosi 17 miliardów dolarów. Na ten moment nie jest pewne, kiedy i czy scenariusz, że każdy serial Netflixa będzie miał tylko 3. sezony, wejdzie w życie.

Netflix: ile to kosztuje? [CENY]

Netflix ma obecnie trzy pakiety. Oto one:

  • Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie
  • Standard kosztuje 43 zł miesięcznie
  • Premium kosztuje 60 zł miesięcznie

Zobacz także:  Stranger Things 4: jest zwiastun finałowej części serialu. Kiedy premiera? [WIDEO]

RadioZET.pl

The Gray Man - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix