Obserwuj w Google News

Która platforma streamingowa jest najpopularniejsza na świecie? Jednoznaczne wyniki nowych badań

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
17.05.2021 14:53
Zareaguj Reakcja

Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime, a może Apple TV+? Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń w kwestii najpopularniejszej platformy streamingowej.

Disney+ - materiał poglądowy
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Który serwis streamingowy króluje na świecie? Czy Netflix nadal jest królem wśród platform oferujących filmy i seriale online? Na którym miejscu uplasowali się nowi konkurenci na rynku - Disney+, HBO Max i Apple Tv+? Odpowiedzi na te pytania pojawiły się w najnowszych badaniach na temat popularności poszczególnych platform streamingowych.

Która platforma streamingowa jest najpopularniejsza na świecie?

Żyjemy w dobie platform streamingowych. Czy tego chcemy, czy nie, tradycyjna telewizja powoli odchodzi do lamusa, a pandemia koronawirusa udowodniła, że kina nie są niezastąpione. Z roku na rok przybywa użytkowników serwisów oferujących streaming treści wideo i z tego powodu zwiększa się też liczba samych platform.

Redakcja poleca

Jak podaje portal CBR, agencja badań rynku ElectricalDirect postanowiła sprawdzić, które z platform stramingowych cieszą się największą popularnością w poszczególnych krajach świata, a wyniki zsumować i następnie przedstawić w formie czytelnej infografiki, która dobitnie pokazuje, że król jest tylko jeden. W tej kwestii nie powinno być żadnych zaskoczeń.

Najpopulaniejsze platformy streamingowe według ElectricalDirect
fot. Najpopulaniejsze platformy streamingowe według ElectricalDirect

Jak pozyskano powyższe dane? Przedstawiciele ElectricalDirect zbierali informacje na temat platform na podstawie wyszukiwań fraz związanych z platformami streamingowymi w wyszukiwarce Google. W ciągu minionego roku hasło Netflix było wyszukiwane 1,7 miliarda razy, Amazon Prime Video 661 milionów razy, a Ivi 7,3 miliona razy. Tym samym te trzy serwisy zyskały miano najpopularniejszych na świecie. Disney+ goni konkurencję, bo mimo istnienia na rynku od listopada 2019 roku, jest już na piątym miejscu rankingu.

Powyższe liczby zostały również rozłożone na poszczególne kraje świata. Netflix cieszy się popularnością w aż 94 państwach. Dla porównania Ivi tylko w 4, ale wśród nich jest Rosja, w której żyje o wiele więcej ludzi niż w wielu krajach zachodniej Europy. Podobnie jest w przypadku platformy QIY, która cieszy się największą popularnością w Chinach, ale liczba użytkowników jest tak duża, że z powodzeniem znalazła się na liście 8 najpopularniejszych serwisów streamingowych. W Polsce bez zaskoczeń - na pierwszym miejscu jest oczywiście Netflix, który stał się już synonimem platformy streamingowej. Disney+ jest niezwykle popularny tylko w trzech krajach, co wynika z ograniczeń dostępności usługi.

Redakcja poleca

Sukces Netflix nie powinien nikogo dziwić. Przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa i związany z nią lockdown. Poza tym w roku 2020 platforma mogła pochwalić się wieloma hitami, takimi jak "Tiger King", "Gambit Królowej" czy "Bridgertonowie". Niewykluczone, że wraz z rozwojem nowych serwisów za jakiś czas sytuacja całkowicie się zmieni.

Redakcja poleca

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/ElectricalDirect